Fanoušci mají smůlu. Na šlágr s Plzní se dostane jen část permanentkářů

Kvůli zpřísněným vládním nařízením nedělní bitvu Slovácka s Plzní uvidí jen tisícovka diváků. Foto: 1. FC Slovácko
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Měla to být další oslava fotbalu, stejně jako zápas Slovácka se Spartou před dvěma týdny. Městský stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti ovšem tentokrát zůstane z větší části prázdný. Kvůli zpřísněným vládním nařízením z důvodů zhoršené epidemické situace v České republice se do hlediště dostane jen tisícovka diváků, ostatní fanoušci mají smůlu. 

Zůstanou doma u televize nebo budou podporovat svůj tým za plotem. „Samozřejmě nás to všechny moc mrzí. Hlavně v kontextu vyprodaného zápasu se Spartou je to velká škoda. Myslím si, že i na Plzeň by přišla spousta diváků, znovu by byla skvělá atmosféra. Bohužel se s tím musíme smířit,“ povzdechl si mluvčí 1. FC Slovácko Marek Jurák.

Celek z Uherského Hradiště má v tuto chvíli skoro dva tisíce držitelů permanentních vstupenek, tudíž nemůže uspokojit všechny fanoušky.

Na utkání s Viktorií Plzeň budou na stadion vpuštěni držitelé zakoupených permanentních vstupenek SPOLU DO POHÁRŮ z tribuny A a sektorů B3 a C4. Držitelé zakoupených permanentních vstupenek SPOLU DO POHÁRŮ z ostatních sektorů budou vpuštěni na domácí utkání s Jabloncem,“ hlásí Jurák.

Hostující sektor zůstane v souladu s regulemi LFA uzavřený. „Zároveň platí, že v souladu s nařízením vlády budou na stadion vpuštěni pouze ti, kteří prokáží bezinfekčnost v režimu O-N, tedy buď jsou plně očkovaní, nebo prodělali covid-19 v posledních 180 dnech,“ upozorňuje Jurák.

Výjimku mají pouze děti a mládež do osmnácti let, osoby se zahájeným očkováním a fanoušci, kteří se prokáží oficiálním dokladem o nemožnosti absolvovat očkování ze zdravotních důvodů (nutnost doložení PCR testu ne staršího než 72 hodin).

Utkání 17. kola FORTUNA:ligy mezi Slováckem a Viktorií Plzeň se odehraje v neděli 5. prosince od osmnácti hodin. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x