Fašank v Luhačovicích letos bude i s pochováváním basy

Foto: Město Luhačovice
LUHAČOVICE - Už tuto sobotu 10. února se místní i přespolní mohou v Luhačovicích těšit na tradiční fašank. Masopustní veselice s průvodem masek, jarmarkem či šablovým tancem vypukne v prostoru před poštou v 10 hodin dopoledne. A to není vše! Po letech se do lázeňského města navíc vrací tradice pochovávání basy, která je na programu v úterý 13. února.

„Zhusta, chlapci, zhusta, konec masopusta, masopust sa krátí, už sa nenavrátí!“ Také tato zvolání uslyší všichni, kteří v sobotu 10. února vyrazí do Luhačovic, kde se bude konat tradiční masopustní veselice. Oblíbenou akci zahájí maškarní průvod v podání Folklorního souboru Malé Zálesí, jehož členové v úvodu požádají samotného starostu o povolení masopustu, který se následně ujme vlády nad městem.

Návštěvníci fašanku se mohou těšit na tanec s medvědem, šablový tanec v podání skakúnů a nebude chybět ani bohatá nabídka zabíjačkových specialit, koláčů a jiných dobrot na jarmarku před poštou, který se uskuteční od 10 do 17 hodin.

Po několika letech nucené pauzy způsobené covidovou pandemií a rekonstrukcí prostor Sokolovny se letos do Luhačovic opět vrátí tradice pochovávání basy. Přehlídka masek, které symbolicky vyprovází a pochovávají na konci masopustu matičku basu, společně s tanečním veselím, svéráznou litanií „faráře“, cimbálovou muzikou a bohatou tombolou se uskuteční v Klubu Sokolka v úterý 13. února.

Pokračování článku najdete zde.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x