Festival Setkání Stretnutie odloží zlínské divadlo o jeden rok

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍN - Letošní ročník mezinárodního divadelního festivalu Setkání Stretnutie, který pravidelně pořádá v květnu Městské divadlo Zlín, potká kvůli koronavirové epidemii stejný osud jako olympiádu – roční odklad. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí divadla Veronika Jurčová.

„Mrzí nás to, protože jde o jubilejní, 25. ročník. Chystali jsme se představit zbrusu nové logo a celý vizuál festivalu, jehož autorem je grafik Michal Malina. Měli jsme pohromadě velmi atraktivní program – patronem měl být Bolek Polívka. Ve stínu současných opatření proti šíření nákazy Covid 19 se ale nic z toho nedá od 11. května, kdy měl festival vypuknout, zrealizovat,“ uvedl ředitel zlínského divadla Petr Michálek.

Festival, který představuje dramaturgické novinky z Česka i Slovenska, se přesouvá na polovinu května 2021. „O některá smluvená představení ale nechceme zlínské diváky připravit, a proto jednáme o jejich hostování v první půli příští sezony. V tuto chvíli jde například o představení na motivy bestselleru Aleny Mornštajnové Hana Národního divadla Brno,“ prozradil Michálek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x