Filmy v Letním kině Hulín přilákaly téměř tisíc návštěvníků

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Hulín)
HULÍN - Letošní sezona v Letním kině Hulín nabídla 19 filmů, které dohromady zhlédlo 976 návštěvníků. Divácky nejúspěšnějším filmem byla vinařská komedie Bobule3, kterou si nenechalo ujít 273 lidí, hodně návštěvníků přilákaly také filmy pro rodiny, serveru Zlin.cz to oznámil za hulínskou radnici Zdeněk Dvořák.

První film se v Letním kině promítal 26. června, na poslední mohli diváci jít v sobotu 29. srpna.  

„Letošní sezona byla bohužel do značné míry ovlivněna současnou pandemií koronaviru. Odrazilo se to v prodaných vstupenkách, do Letního kina přišlo asi o polovinu méně lidí, než tomu bylo loni. Částečně to bylo způsobeno i omezeným výběrem filmů a menším množstvím filmových novinek. Nicméně i tak jsme rádi, že se filmové léto opět uskutečnilo. Filmy pod širým nebem se v Hulíně promítají už od roku 1965 a děláme stále za podpory radnice maximum pro to, aby tato tradice pokračovala,“ zhodnotila právě skončenou sezonu Jarmila Zakravačová, ředitelka Městského kulturního centra Hulín, které provoz Letního kina zajišťuje.

Aby se diváci cítili v Letním kině co nejkomfortněji, mohli si u vstupu vypůjčit deky pro přikrytí. Ke komfortu přispěla také výměna dřevěných desek u laviček v hledišti, celkový vzhled areálu zlepšila revitalizace zeleně.

Přestože je letošní sezona promítání filmů pod širým nebem už minulostí, Letní kino ještě neosiří. „Ráda bych veřejnost pozvala na tradiční Svatováclavské hody, jejichž velká část se uskuteční právě v Letním kině. V neděli 27. září zde od 17.00 hodin vystoupí frontman kapely Kabát Pepa Vojtek se smyčcovým triem Inflagranti, v pondělí 28. září se můžete v odpoledních hodinách těšit na vystoupení zpěvačky Dasha, která byla dlouholetou vokalistkou Karla Gotta, a na revival Karla Gotta. Těšíme se, že chystané akce si nenechá ujít spousta lidí,“ prohlásila Jarmila Zakravačová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x