Fotbalistky Slovácka vydřely výhru s Libercem

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V posledním utkání základní části nastoupily prvoligové fotbalistky 1. FC Slovácka na staroměstském Širůchu proti Slovanu Liberec. Na podzim Slovácko v Liberci zvítězilo jasně 5:1, a proto se očekával i nyní brankový příděl do sítě hostí.

Fotbalistky Slovácka si v letošním ročníku vedou velmi dobře. V tabulce jsou na třetím místě za pražskými celky Spartou a Slavií a jejich postup do závěrečných bojů o titul byl již téměř jasný. Vzhledem k tomu, že tým má profi licenci, covidové zákazy jeho přípravu příliš neovlivnily.

Na nás to dopad nemělo, protože jsme mohli trénovat. Také všechny zápasy jsme odehráli tak, jak jsme měli, takže fyzicky jsme na tom byli dobře,“ uvedla útočnice 1. FC Slovácko Nela Krejčířová.

Úvod utkání patřil překvapivě Liberci. Jeho hráčky byly častěji na míči a domácí fotbalistky se příliš do šancí nedostávaly. Postupem času se však přece jen kvalita týmu Slovácka začala projevovat.

Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře, prvních deset minut byl Liberec lepší. Potom se hra přiklonila na naši stranu a začali jsme dominovat, byli jsme lepší,“ dodala Krejčířová.

I přesto, že diváci na zápas neměli přístup, hřiště ve Starém Městě jim tuto možnost nabídlo. Na hrázi za plotem zápas sledovala více než šedesátka těch nejvěrnějších. Z úvodu utkání však fanoušci příliš radosti neměli. Po bezbrankovém poločase se však přece jen ve druhé půli začaly domácí hráčky stále více prosazovat do brankových příležitostí.

Začali jsme být aktivnější směrem dopředu, začali jsme hrát na dvě útočnice a měl jsem pořád takové tušení, že dneska to zlomíme. Věděl jsem ale, že to nezlomíme dvěmi třemi góly, ale že to bude o jednom gólu,“ řekl trenér Petr Bláha.

Jeho předtucha se naplnila v 87. minutě. Trestný kop téměř z poloviny hřiště v podání americké posily v dresu Slovácka Blethen Brian Mikel hostující gólmanka Zuchová neudržela a míč jí zapadl do sítě.

Svou výhrou 1:0 nad Libercem si tak fotbalistky Slovácka pojistily své třetí místo v tabulce po základní části. Již nyní se mohou těšit na závěrečné boje o ligový titul. V nich se střetnou čtyři nejlepší týmy systémem každý s každým na dva zápasy doma – venku.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x