Fotbalové Slovácko má nového spolumajitele. Poloviční podíl koupila skupina Solar Global Vítězslava Skopala

Foto: FORTUNA:LIGA
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Fotbalové Slovácko před startem nové sezony získalo nového významného partnera. Do uherskohradišťského klubu, který se chystá na evropské poháry, majetkově vstoupila skupina Solar Global Vítězslava Skopala, která získala poloviční podíl.

Nově tak ve Slovácku vlastní 50 procent klubu dosavadní stoprocentní vlastník skupina Z-Group Zdeňka Zemka a zbylou část skupina Solar Global.

Včerejší valná hromada zvolila nové představenstvo klubu. Novým předsedou představenstva je Vítězslav Skopal, místopředsedou představenstva Stanislav Knotek a třetím členem představenstva Petr Pojezný.

Vždycky jsem deklaroval, že Slovácko je otevřené, že vítám každého partnera, který pomůže nejen sponzorsky, ale zapojí se i jako akcionář klubu. Takový silný partner se nyní našel. Naším společným cílem je upevnit a ještě více posílit pozici Slovácka,“ uvedl Zdeněk Zemek.

Skupina Solar Global má kořeny na Uherskohradišťsku a prohloubení spolupráce až na úroveň majetkové účasti v tomto špičkovém týmu je dalším logickým krokem, jak mohu podporovat regionální rozvoj a aktivity. S panem Zemkem jsme se shodli na prioritách a další budoucnosti klubu, nastavení spolupráce tak bylo pouze formální záležitostí. Jsem velmi rád, že mohu propojit Solar Global s takovým hráčem, jako je 1. FC Slovácko,“ sdělil nový předseda představenstva 1. FC Slovácko Vítězslav Skopal.

Cílem klubu je podle jeho nového vedení udržení příček v horní části ligové tabulky a opakovaná účast týmu v ligovým pohárech. Klub chce rovněž výrazně posílit a podporovat mládež, kterou vnímá jako svou základnu.

Ve dvou se to lépe táhne a místo jednoho budou nyní dva pilíře. Pro klub je to další zásadní milník. Chystáme se posílit a navýšit rozpočet klubu a vytvořit podmínky k tomu, aby Slovácko, byť je ve srovnání s ostatními ligovými kluby z nejmenšího města, patřilo ve fotbale mezi ty největší,“ řekl Zemek.

Známý podnikatel nyní čeká intenzivnější spolupráci s městem Uherské Hradiště, jakožto majitelem sportovního stadionu, při vytvářeni odpovídajícího zázemí jak pro evropské soutěže, tak pro neustále se rozšiřující a zkvalitňující domácí soutěže.

Slovácko má za sebou historicky nejúspěšnější sezonu v klubové historii. Zopakovalo čtvrté místo v ligové tabulce, vyhrálo pohár MOL Cup, hraje evropské soutěže a má otevřenou cestu k evropským pohárům. Ženy hrají už podruhé za sebou Ligu mistryň. Juniorky získaly mistrovský titul a v jeho obhájení jim zabránila jen koronavirová pandemie.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x