Fotbaloví fanoušci brutálně napadli policejní hlídku

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Stojaté facebookové vody rozvířilo v pondělí ráno video zachycující brutální útok skupinky podnapilých osob na dva policejní strážníky. K incidentu došlo v sobotu večer před restaurací Krček v Uherském Hradišti.

V sobotu večer došlo před restaurací Krček v Uherském Hradišti po ukončení fotbalového utkání k napadení policejní hlídky. Incident se udál poté, co jeden z fanoušků kopl do projíždějícího služebního vozidla a poplival čelní sklo. Dvoučlenná hlídka proto z automobilu vystoupila a šla incident řešit.

Přitom byli oba policisté napadení nejméně šesti zjevně podnapilými osobami. Ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli. Hlídka se bránila použitím slzotvorného prostředku a hmatů a chvatů. Při napadení policisté utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla,“ uvedla tisková mluvčí Policie ČR Simona Kyšnerová.

Na místo následně dorazilo několik hlídek. V souvislosti s tímto incidentem policie zadržela pět osob, které jsou nyní podezřelé ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví, za což jim nyní hrozí až čtyřleté vězení. Incident nadále řeší uherskohradišťští kriminalisté. „Je velmi pravděpodobné, že sdělíme podezření dalším osobám a rovněž trestní kvalifikaci doplníme o trestný čin poškození cizí věci,“ dodala Kyšnerová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x