FOTOGALERIE: Masopustní veselici si v Rožnově pod Radhoštěm více než užili

Foto: Město Rožnov pod Radhoštěm
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Fašankový rej před dlouhým čtyřicetidenním půstem už mají za sebou v Rožnově pod Radhoštěm, kde se v sobotu konala tradiční Masopustní veselice. Ta nabídla nejen průvod masek s lidovým voděním medvěda, ale také tanec, zpěv a spoustu zabijačkových specialit.

Masopustní veselice začala v sobotu 19. února dopoledne na Masarykově náměstí. První kroky masopustního průvodu vedly na rožnovskou radnici, kde už čekal starosta města Jiří Pavlica společně s místostarostkou Kristýnou Kosovou.

Jsem moc rád, že se v Rožnově dodržují takováto příjemné tradice. Rád bych poděkoval všem, kteří se účastnili a stavili se také za námi na radnici,“ řekl starosta města Jiří Pavlica, jenž všem popřál úspěšnou obchůzku po městě a předal žezlo opravňující nadvládu nad městem do půlnoci toho dne.

Místostarostka Kristýna Kosová poté předala průvodu voňavé masopustní koblihy a vysloužila si tak tradiční taneček s hřebenářem a následně s medvědem. „Masopustní veselice se dle mě velmi vydařila. Rožnovské náměstí ožilo a zúčastnilo se několik stovek lidí, mnoho z nich se nestydělo a přišlo v maskách, což mě velmi těší. Děkuji všem za hojnou účast,“ doplnila Kristýna Kosová.

V rámci veselice nechybělo lidové vodění medvěda na jednotlivých zastávkách při obchůzce Masarykova náměstí, cimbálovka, zpěv, tanec a také mnoho tradičních masek, jako je kůň, vodník nebo čertice. Veselí poté pokračovalo v samotném centru náměstí.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x