Gastrofestival v Kunovicích nabídne speciality ze všech koutů planety i extrémní jedlíkovskou exhibici

Ilustrační foto: Kateřina Nosková
KUNOVICE – Už v sobotu 14. května se mohou milovníci dobrého jídla a pití vydat na gastronomickou jízdu kolem světa. V pořadí 4. ročník oblíbeného Gastrofestivalu nabídne v Areálu Jízdy králů nejen chutné speciality, ale také oblíbenou jedlíkovskou exhibici a bohatý doprovodný program.

Degustační výlet po celé zeměkouli bude rozdělen do zón podle světových kuchyní. „Pravé americké foodtrucky nabídnou luxusní burgery, kdy můžete ochutnat hned z deseti druhů. Velmi silné zastoupení bude mít Mexico, kde na vás budou čekat opravdové mexické speciality, jako jsou quesadillas, tacos, burrito, a to i ve vege variantě,“ láká na chuťovou cestu přes oceán organizátorka akce Monika Ondruchová.

Autentická kuchyně bude čekat na stanovišti Egypta, kde můžete ochutnat kuřecí šaorma s nakládaným citronem, hovězí hawawshi s kořením 7 vůní, vegetariánský falafel s granátovým jablkem, oříškový dezert baklava nebo ibiškový džus – vše ve vege, vegan variantě i bez lepku. Zajímavostí bude také příprava kávy v horkém písku.

Tradiční ukrajinské pelmeně se zakysanou smetanou připraví Táňa a Maria z Mikolajiva, které budou v tento den prezentovat Bistro Makro Zlín.

U sousedů z Německa bude právě probíhat Oktoberfest. „Ale i vy si můžete užít atmosféru tohoto oblíbeného svátku společně s obsluhou v bavorských krojích, dobrou klobásou a tuplákem vychlazeného piva! Přihlásit se můžete také do pivních soutěží nebo zatloukání hřebíků,“ prozrazuje další z organizátorů Jakub Vodárek.

„Německé“ stanoviště bude nově doplněno o stylový tyrolský stánek se specialitami, jako jsou sušené špeky, sýry, Almdudler nebo ovocný chléb Zelten.

Své stanoviště bude mít v Kunovicích i oblíbená Asie. Ochutnejte hit asijské kuchyně tzv. Bao buny s různými druhy masa, burgery z bao těsta, Bun bo nam bo, Bun chay, Bun nem, smažené závitky nebo krevetové knedlíčky.

Je libo ochutnat cvrčka, švába nebo saranče? Budete mít příležitost! Pochutnat si můžete na hmyzích lízátkách nebo oblíbených žabích stehýnkách na smetaně. Vyzkoušet můžete také rolovanou zmrzlinu, která má taktéž původ v Asii.

Autentická kuchyně vás čeká na stanovišti Španělska a také Francie. Od rodilého Španěla Miguela ochutnáte tu pravou paellu s mořskými plody, slávky na víně nebo arroz negro neboli černou rýži s chobotnicí. Francouzka Amélie vám zase nabídne pravé francouzké crepes, po kterých se budete ještě dlouho olizovat. Báječné belgické vafle můžete ochutnat ve stánku Waffle Brno, kde vám je připraví hned na několik způsobů.

V průběhu sobotního dne se návštěvníci můžou těšit na písničkáře Honzu Grebíka, taneční vystoupení, thajské masáže, fotokoutek nebo soutěže v pojídání hmyzu, do které se mohou zapojit.

Tak jako minulý rok i letos bude v programu extrémní jedlíkovská exhibice. Na tu se již těší sympatický Jaroslav Němec z Bystré, který v jedení čehokoliv na čas láme rekordy na nejrůznějších akcích napříč ČR. „U nás si pochutná na žabích stehýnkách, smaženém hmyzu nebo nejsmradlavějším ovoci na světě Durianu. Přijďte ho podpořit nebo s ním rovnou změřit síly,“ zve za organizátory Jakub Vodárek.

Gastrofestival „Cesta kolem světa“ je akcí pro celou rodinu, organizátoři nezapomněli ani na zábavu pro děti, které se mohou těšit například na skákací hrad, malování na obličej, tetování, heliové balonky a hračky.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x