Hasiči likvidovali požár v sedmém patře uherskohradišťského paneláku. Příčinou byla nedbalost při vaření

Nedbalost při vaření byla příčinou požáru kuchyně v Uherském Hradišti. Foto: HZS ZK
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Včera odpoledne došlo v bytovém domě v ulici Štěpnická v Uherském Hradišti k požáru. Požární poplach byl vyhlášen v 14:22 hodin jednotce profesionálních hasičů z Uherského Hradiště a jednotkám dobrovolných hasičů z Kunovic i Uherského Hradiště. Na místo události vyjela i výšková technika.

Průzkumem bylo zjištěno, že hořelo v kuchyni bytu na úrovni 7. nadzemního podlaží. Ještě před příjezdem hasičů obyvatelé hasili požár s jedním hasicím přístrojem.

„V dýchacích přístrojích jsme k uhašení použili nástěnný požární hydrant ve schodišti. K odvětrání vnitřních prostor jsme použili přetlakový ventilátor,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Na místě se zplodin hoření nadýchaly dvě dospělé osoby a jedno dítě. Do příjezdu zdravotníků, které si vyžádal velitel zásahu, byla těmto osobám poskytnuta předlékařská pomoc. Obě dospělé osoby i dítě zdravotníci ponechali na místě. Evakuace obyvatel domu nebyla nutná.

Příčinou požáru je nedbalostní jednání dospělé osoby při vaření. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 20 tisíc korun.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x