Hasiči z Valmezu zabodovali v soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod

XXVI. ročník soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Foto: HZS ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ - Areál Centrální hasičské stanice Přerov se stal ve středu 17. května pro letošní ročník místem regionální soutěže jednotek požární ochrany HZS Olomouckého kraje a HZS Zlínského kraje. XXVI. ročníku se ze Zlínského kraje účastnili vítězové územních kol, a to družstvo složené z příslušníků ze směny „B“ stanice ve Valašském Meziříčí a z téže směny, ale Hasičské stanice Uherský Brod. Dále družstva ze stanic Luhačovice a Kroměříž.

Soutěžilo celkem deset družstev, pět z Olomouckého kraje a čtyři z kraje Zlínského. Jako nesoutěžní družstvo se připojili i místní drážní hasiči HZS SŽ JPO Přerov.

Úkolem každého čtyřčlenného družstva bylo provedení průzkumu a zvolení taktiky zásahu a techniky pro vyproštění zraněné osoby. Hlavními úkoly bylo zajištění místa dopravní nehody a správná a účinná stabilizace vozidla. Poté soutěžní družstva nejšetrnějším způsobem vyprostila figuranta z nehodou deformovaného vraku vozidla. Vše v časovém limitu dvaceti minut.

Se složitým scénářem simulované dopravní nehody si pod časovým tlakem i nekompromisním dohledem rozhodčích nejlépe poradilo družstvo profesionálních hasičů z Přerova, kteří si odnesli cenu nejvyšší. Na druhém místě se umístili hasiči z Olomouce. A ani Zlínský kraj nezůstal bez poháru. Krásné třetí místo obsadili hasiči z Valašského Meziříčí. Hasiči ze stanice Luhačovice skončili na pátém místě, sedmou příčku obsadilo družstvo z Uherského Brodu a desátou z Kroměříže.

Velká podívaná i přes nepřízeň počasí to byla pro malé i velké návštěvníky, kteří soutěžícím fandili a po jejich výkonu je odměnili potleskem.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x