Hasiči Zlínského kraje v Hřensku: Děkujeme všem za neutuchající podporu!

Foto: HZS ZK
HŘENSKO, ZLÍNSKÝ KRAJ - K rozsáhlému požáru, který zuří v Hřensku už více než dva týdny, vyjíždí v rámci mezikrajské pomoci postupně také hasičské jednotky ze Zlínského kraje. Ty pomáhají s hasebními pracemi i s kontrolou již uhašených míst.

Odřad hasičů Zlínského kraje, který přijel do Českosaského Švýcarska v neděli, má nyní na starosti tři úseky, jež má kontrolovat.


„Co se týká průběhu hasebních prací v Hřensku od pátku do dnešního rána, tak naši chlapci jsou stále v pořádku,“ uvedl v pondělí ráno mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička a dodal, že při manipulaci se zásahovou technikou v místě nasazení došlo k lehkému poškození techniky jednotek dobrovolných hasičů z Luhačovic, Boršic, Hošťálkové, Valašských Klobouk i HZS ze Zlína.

Hasičům od pátečního večera, kdy přišla studená fronta, komplikoval práci silný vítr, který rozfoukal některá ohniska požáru v oblasti Větrovce a Oltářního kamene.

Tam jsme zaznamenali i plamenné hoření a nasadili na místo více hasičů. Vítr nás také donutil na nějakou dobu stáhnout jednotky z některých oblastí, kde docházelo k padání požárem poškozených stromů,“ sdělili hasiči z HZS Ústeckého kraje.

V noci na sobotu se situace uklidnila a jednotky se vrátily zpět na pozice. Ráno pak opět vylétly drony s termovizí, které objevily několik ohnisek požáru.

Déšť nebyl tak vydatný, jak bychom potřebovali. Dva letouny Canadair dnes budou létat nad Bouřňákem, pět vrtulníků udělá „vláček“ nad Křídelní stěnou. Jeden vrtulník dohlíží na letový provoz. Stále platí, že jižní sektory jsou zcela uhašeny, na místě zůstává část hasičů na dohlídku,“ popsal sobotní stav požáru zástupce ústeckých hasičů.


„Vítr, malé dešťové srážky a země vyprahlá na troud. To si musí uvědomit každý, kdo jde do lesa či na pole. Stačí pak jeden nedopalek, opuštěné a neuhašené ohniště a malér je na světě.
A potom nastupujeme do boje s požárem my. Děkujeme Vám všem za neutuchající podporu,“
dodal Roman Žemlička.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x