Uherské Hradiště je historicky prvním Cykloskokanem roku

Foto: Do práce na kole
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Historicky prvním držitelem titulu Cykloskokan roku se stalo Uherské Hradiště. O vítězi rozhodovali účastníci Květnové výzvy Do práce na kole, kteří posuzovali např. aktuální rozvoj cykloinfrastruktury ve městě a její provázanost nebo komplexní přístup vedení města k bezpečnosti cyklistů a pěších.

Cyklistika je v Uherském Hradišti běžným a hojně využívaným způsobem dopravy, výzvy Do práce na kole se místní obyvatelé a obyvatelky účastní pravidelně a na možnost rekreační cyklistiky láká město i turisty včetně těch zahraničních. Bezpečnost cyklistů, chodců, ale také bezbariérovost veřejných prostor a možnost pohodlně kombinovat jednotlivé způsoby dopravy jsou jedny z nejdůležitějších priorit vedení radnice.

„My se na budování příjemného města pro všechny soustředíme dlouhodobě. O to víc nás těší, že si toho naši obyvatelé a obyvatelky všímají. V loňském roce jsme realizovali např. volnočasový spot podél cyklotras, plánujeme také rozsáhlou rekonstrukci Masarykova náměstí, která počítá i s vodními prvky a novým sjednoceným městským mobiliářem včetně cyklostojanů,“ říká starosta slovácké metropole Stanislav Blaha.

Se Správou železnic, která ve městě chystá rozšíření železničního koridoru, jednají zastupitelé také o zajištění mimoúrovňového křížení železniční, cyklistické a automobilové dopravy pro větší bezpečnost a pohodlí všech účastníků nejen městského, ale i meziměstského provozu.

„Velmi oblíbeným dopravním prostředkem se u nás stala sdílená kola, které mohou obyvatelé a obyvatelky využívat prvních 15 minut na účet města. To nám určitě pomáhá snižovat počet aut v ulicích. Když se podíváme na záměry pro následující roky, vidíme, že investice do cyklostezek a cyklotrasy mezi budoucími investicemi jednoznačně dominují. Máme ale také připravený zcela nový a efektivnější systém fungování městské hromadné dopravy, abychom lidem pohyb po městě co nejvíce zjednodušili,” říká místostarosta města Jaroslav Zatloukal.

Pro větší komfort cyklistů nainstalovalo město v uplynulých letech na hlavních cyklotepnách také tzv. Stojany pro cyklistovu duši, neboli servisní stojany. „To se také setkalo s velmi pozitivním ohlasem,“ dodává Blaha.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x