Hlasování o nové nemocnici: 23 hlasů pro. Stavba schválena

Foto: vizualizace Zlínský kraj
ZLÍN - S řadou otazníků v diskusi, především na téma ekonomické. Zvláště s akcentem na novou situaci v očekávaném útlumu po dopadech koronavirové krize. I takové bylo jednání zastupitelstva Zlínského kraje v prostorách Kongresového centra o výstavbě nové krajské nemocnice. A přineslo tak víceméně očekávaný výsledek.

Po dvou hlasováních v červnu loňského roku, kdy zastupitelé překvapivě neschválili návrh výstavby a dalším, kdy se situace v prosinci obrátila ve prospěch stavby, se konalo po námitkách Ministerstva vnitra hlasování třetí.

Také tentokrát dostal návrh přesně potřebných 23 hlasů, což je minimální ale rozhodující většina z celkového počtu 45 krajských zastupitelů.

Opozice ale i zástupci veřejnosti poukazovali mimo jiné na nereálnost toho, že se nová nemocnice postaví za osm miliard korun.

Zastupitelé ovšem rozhodli pro výstavbu nové nemocnice ve Zlíně – Malenovicích. Za návrh se postavili zástupci z KDU-ČSL, nejsilnějšího hráče na politické šachovnici kraje, pro byl STAN, dva představitelé SPD, dva z ODS a také Lubomír Vaculín z opoziční ČSSD.

Proti se naopak postavili zastupitelé koaličního hnutí ANO i opoziční ČSSD a KSČM.

Pokud se splní představy zadavatelů, měla by nemocnice stát zhruba za pět let.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x