Hokejistům Vsetína skončila sezona, s Jihlavou prohráli 0:4 na zápasy

Osmnáctiletý brankář Vsetína Jakub Málek podal v play-off Chance ligy výborný výkon. Foto: www.hc-vsetin.cz
VSETÍN – Moc toužili dostat se až do finále. O extraligu si zahrát proti Kladnu s hvězdným Jágrem a Plekancem v sestavě. Nakonec to nedopadlo. Vsetínští hokejisté v Chance lize skončili už v semifinále. Celek z Valašska nestačil na Jihlavu, soupeři z Vysočiny podlehl 0:4 na zápasy a letošní zvláštní sezona pro něj skončila.

Všichni jsme zklamaní, protože jsme chtěli minimálně finále. Za sebe si troufnu říct, že jsme letos měli i na postup. S Kladnem jsme hráli vyrovnané zápasy, s Jihlavou taky, až na jeden, kdy jim tam všechno spadlo, a my prohráli 1:7. Škoda jen, že jsme vypadli takhle. Vypadá to blbě, ale myslím si, že to tak nemělo být,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web vsetínský brankář Jakub Málek.

Mladý teprve osmnáctiletý gólman nastoupil ve třech ze čtyř semifinálových duelů, vyřazení ale i přes parádní zákroky nezabránil. Dukla byla efektivnější, přesnější a nakonec i šťastnější.

Já jsem to upřímně nečekal. Zase se ale nemáme za co stydět. Myslím si, že jsme s Jihlavou hráli vyrovnanou partii. Musíme dát hlavu vzhůru, přehodnotit, co jsme mohli udělat líp, a časem to nechat být,“ prohlásil Málek.

Valaši věřili, že přes silného protivníka přejdou dál, sérii nakonec rozhodly drobnosti, které ji překlopily na jihlavskou stranu.

Dukla byla jednou tolik údernější než Vsetín. Trefila se třináctkrát a našla i kanonýra. V brance navíc čaroval ruský fantom Maxim Žukov, který zvládl dobře nájezdy, pochytal další velké šance soupeře.

Abych pravdu řekl, podle stavu to tak nevypadá, ale za mě jsme v této sérii byli lepším týmem. Měli jsme na to dosáhnout opačného výsledku, vyhrát 4:0. Bohužel, dvakrát nám nevyšly nájezdy, jednou jsme prohráli o gól. Tak to je, musíme se s tím smířit,“ povzdechl si Málek.

Jihlava sice ve čtvrtfinále s Litoměřicemi prohrávala 1:3 na zápasy, ale díky sedmi výhrám během třinácti dnů už je účastník extraligy z ročníku 2017/18 ve finále.

V něm se utká s hokejisty Kladna. Rytíři rovněž v nejkratší možné době zvládli semifinálové bitvy play-off první ligy s Porubou a čeká je finálový boj o právo účasti v příštím ročníku extraligy. „Nečekal jsem, že to bude tak jednoznačné, ale co jsem se díval, tak Kladno bylo lepší rozdílem třídy,“ všiml si Málek.

Na závěr Chance ligy už se se spoluhráči bude dívat maximálně v televizi.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x