Honička jako z akčního filmu. Mladík bez řidičáku prchal před policií a zběsilou jízdou ohrožoval automobily

Ilustrační foto
KROMĚŘÍŽSKO – Třicetiletý muž z Kojetína je nejspíš velkým fanouškem akčních filmů. Jednu takovou scénu totiž připomínalo jeho počínání, během něhož bez řidičského oprávnění ujížděl před policisty a svou rychlou a nebezpečnou jízdou ohrožoval kolemjedoucí automobily. Pirátovi silnic teď hrozí odnětí svobody až na šest let.

V předešlých dnech zahájil vyšetřovatel Oddělení obecné kriminality v Kroměříži trestní stíhání třicetiletého muže z Kojetína, a to pro trestné činy násilí proti úřední osobě, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a poškození cizí věci.

Obviněný během posledních tří měsíců loňského roku usedl nejméně devětkrát za volant osobního vozidla, i když nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. Z policejních kontrol se neponaučil, naopak bylo zřejmé, že se řízení motorových vozidel nehodlá vzdát,“ uvedla Barbora Balášová z Oddělení tisku a prevence krajské policie.

Na Silvestra usedl obviněný muž za volant vozu značky Škoda Superb a vyrazil z Kojetína do Kroměříže a poté z benzínové čerpací stanice směrem na Hulín. Za Kroměříží jej chtěla zastavit hlídka místního obvodního oddělení, na nápis STOP však vědomě nereagoval a začal před hlídkou vysokou rychlostí ujíždět.

Těsně u obce Hulín před železničním přejezdem jej policisté předjeli, ale pronásledovaný řidič prudce zabrzdil, otočil se a vydal se zpět na Kroměříž. Při své zběsilé jízdě ohrožoval ostatní automobily.

Před Kroměříží se policistům podařilo piráta silnic dojet, ten na první světelné křižovatce odbočil prudce vpravo a vlivem vysoké rychlosti přejel do protisměru.

Hlídka se v ten moment pokusila předjet pronásledované vozidlo ve svém jízdním pruhu, ale škodovka vracející se do pravého jízdního pruhu jim uzavřela cestu. Navíc pravou zadní částí narazila do levé přední části služebního auta,“ pokračovala Barbora Balášová.

Pronásledovaný pokračoval ve směru na Skaštice. „Policistům se podařilo vozidlo předjet. Třicetiletý řidič se ještě snažil objet policejní vozidlo zprava, neměl však dostatečný prostor a narazil levou přední částí do pravé části služebního vozu a nakonec skončil v poli,“ popsala závěr automobilové honičky Balášová.

Policisté následně zastavili a vyběhli ke škodovce, kde řidiče pod pohrůžkou namířené střelné zbraně donutili spolupracovat.

Protože se obviněný opakovaně dopouštěl trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, z policejních kontrol si nic nedělal a naopak se jim snažil rychlou a nebezpečnou jízdou vyhnout, dal vyšetřovatel návrh na vzetí obviněného do vazby,“ dodala Barbora Balášová.

Díky pořádné dávce štěstí nedošlo při počínání obviněného k žádné újmě na zdraví. Škoda na služebním vozidle se vyšplhala na 80 tisíc korun. Muži nyní hrozí až šest let vězení.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x