Hradiště hledá nového šéfa či šéfku Slováckého divadla

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Výběrové řízení na ředitele Slováckého divadla vypsalo město Uherské Hradiště, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí města Jan Pášma. Zájemci mohou své přihlášky podávat do konce března, zda některý z nich uspěje, bude známo koncem měsíce května.

Dosavadní ředitel Slováckého divadla Michal Zetel se vzdal své funkce ke dni 31. srpna 2020. Město, které je zřizovatelem divadla, do funkce ředitele hledá člověka s výbornými řídícími, komunikačními a manažerskými schopnostmi, který vyniká spolehlivostí a schopností vést a motivovat tým lidí (další požadavky a podmínky výběrového řízení jsou zveřejněny na informačních kanálech města).

„Naší představou je, aby ředitelem byl především dobrý manažer, který dokáže divadlo dobře nejen vést a řídit, ale který má také jasnou představu o jeho budoucnosti,“ řekl starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha. Komisi pro výběrové řízení, která má 14 členů, jmenovala dne 27. ledna 2020 Rada města Uherské Hradiště.

Končící ředitel Michal Zetel zvítězil v podobném výběrovém řízení před pěti lety. Do své funkce nastoupil po dlouholetém řediteli Igoru Stránském 1. září 2015. Za Zetelova vedení se podařilo mnoho věcí: o divadlo je velký zájem, povedlo se navýšit tržby a úspěchy slaví nejen inscenace, ale i jednotlivé herecké osobnosti. Míra soběstačnosti divadla dokonce převyšuje celorepublikový průměr. Divadlo rozšířilo nabídku svých služeb, má předplatné i pro děti. Michal Zetel také aktivně spolupracoval s městem na realizaci investičních akcí, které v divadle v době jeho působení probíhaly.

Slovácké divadlo Uherské Hradiště je již od roku 1945 významnou regionální kulturní institucí pro příznivce divadelního umění. Za dobu své existence si získalo sympatie mnoha tisíců návštěvníků a má vynikající zvuk po celé České republice. Udržení vysokého kreditu Slováckého divadla je pro město poměrně finančně náročné. Celkové roční náklady Slováckého divadla se pohybují kolem 50 milionů korun, přičemž přímo z rozpočtu města jde na divadlo ročně částka převyšující 25 milionů korun, a to i přes to, že cca 70 % návštěvníků divadla tvoří občané regionu (mimo města Uherské Hradiště). Dále město platí více než 1 milion korun za nájem, neboť budova, ve které divadlo sídlí, není jeho majetkem. Další nemalé finanční prostředky město investuje také do nákladných oprav budovy divadla.