Hulín podpořil investice v Chrášťanech a Záhlinicích za miliony korun

HULÍN - Miliony korun investovalo v posledních třech letech město Hulín ve svých místních částech Záhlinice a Chrášťany. Na výběr realizovaných akcí měli vliv i samotní obyvatelé, jejichž podněty a návrhy se radnice pravidelně zabývá, server Zlin.cz o tom informoval za hulínskou radnici Zdeněk Dvořák.

„Investujeme tam, kde to je potřeba. Požadavkům občanů přikládáme vždy stejnou váhu, není rozhodující, zda žijí v Hulíně nebo v Záhlinicích či Chrášťanech. Kritérii jsou pro nás pouze smysluplnost projektu či záměru a to, zda nám realizaci dovolují finanční prostředky,“ prohlásil Roman Hoza, starosta města.

Protože v Záhlinicích žije 341 občanů a v Chrášťanech 93, nelze při plánování investic vycházet pouze z jejich ekonomické výhodnosti. Hulín tak realizuje i akce, které jsou z čistě ekonomického hlediska pro městskou kasu nevýhodné. Příkladem může být loňská příprava sedmi stavebních parcel pro výstavbu rodinných domů v Záhlinicích. Kompletní realizace vyšla radnici na více než 7,8 milionu korun, prodejem míst stavitelům přitom získala pouze cca 5 milionů korun. Nad finanční výhodností převážila snaha přivést do této místní části další občany, což je z dlouhodobého hlediska pro Hulín jako celek správným rozhodnutím.

Kromě přípravy stavebních parcel patří mezi největší investice města Hulína v Záhlinicích například také kompletní výměna veřejného osvětlení v roce 2019, která vyšla na téměř 4,4 milionu korun, nebo revitalizace parku z loňského roku, za kterou radnice zaplatila cca 1,8 milionu korun. V Chráštanech se podařilo v roce 2019 restaurovat kříž u polní cesty za více než 200 tisíc korun, loni se uskutečnila kompletní výměna veřejného osvětlení, v tomto případě náklady dosáhly výše téměř 1,7 milionu korun.

V investicích v místních částech bude Hulín pokračovat i v dalších letech. „V plánu toho máme docela dost. V záhlinickém parku se bude například stavět nový chodník podél silnice I/55 ke hřbitovu, pro Chrášťany připravujeme výstavbu rybníka, pro realizaci tohoto záměru se pokusíme získat i dotaci,“ prozradil Roman Hoza.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x