Japonce na Mlatevni střídá Mexičan. Softbalisté Kunovic mají nového nadhazovače

Foto: Snails Kunovice
KUNOVICE – Japonce na Mlatevni střídá Mexičan. Softbalisté extraligových Kunovic mají nového nadhazovače, další zahraniční akvizici. Místo Kazukiho Ishizakiho posílil celek ze Slovácka Marco Antonio Valdez Chaparro.

Pětadvacetiletý sympaťák odehraje za Snails první polovinu letošní sezony. Fanouškům se představí hned v sobotu při letošní soutěžní premiéře proti mistrovské Břeclavi.

Sezona 2023 bude v extraligovém podání velmi vyrovnaná a doslova každý zápas bude rozhodovat o tom, kdo bude hrát o medaile a kdo zůstane v nevyzpytatelných bojích o sestup do druhé ligy. Stejně jako loni víme, že bez dalšího kvalitního nadhazovače se neobejdeme. Opět se jsme se poohlíželi i v zahraničí a i letos to bude pro českou extraligu premiéra,“ říká vedoucí kunovického týmu Ondřej Blaha.

Při pohledu na soupisky extraligových celků ale Antonio Valdez zdaleka není jediným zahraničním hráčem v české nejvyšší soutěži.

Čekají nás souboje i proti argentinským a novozélandským nadhazovačům. Předpokládám, že se některé soupisky po polovině soutěže ještě o další zahraniční hráče doplní,“ míní Blaha.

Kunovičtí softbalisté odstartují nový extraligový ročník v sobotu doma proti loňským mistrům z Břeclavi. V neděli se pak představí v Praze, kde se postaví Tempu a prodloužený sváteční víkend zakončí v pondělí na Mlatevni proti Žralokům z Ledenic.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x