K požáru průmyslového objektu v Ludkovicích vyjelo sedm jednotek hasičů.

Foto: HZS ZK
LUDKOVICE -Ve 14:57 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru na střeše průmyslového objektu v obci Ludkovice na Zlínsku. Na místo bylo okamžitě vysláno sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s cisternami, výškovou technikou i kombinovaným hasicím automobilem.

Po příjezdu na místo události a provedení prvotního průzkumu bylo velitelem zásahu upřesněno, že požár zasáhl fotovoltaiku na střeše průmyslové haly. Před příjezdem hasičů se o uhašení pokoušeli i zaměstnanci pomocí ručních hasicích přístrojů.

Hasiči okamžitě odpojili fotovoltaické panely, a po natažení jednoho útočného proudu C byl požár postupně lokalizován. Po kontrole zasaženého prostoru termokamerou byla v 15:46 hodin ohlášena jeho celková likvidace a jednotky byly postupně odesílány zpět na své základny. K žádnému zranění během události nedošlo.

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku této události. Předběžně majitel odhadnul vzniklou škodu na 150 tisíc korun.

Zasahující jednotky HZS Zlínského kraje:

PS Luhačovice

PS Zlín

Zasahující jednotky SDH obcí:

Luhačovice

Velký Ořechov

Pozlovice

Březůvky

Ludkovice

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x