K výzvě Do práce na kole se letos přidá i Vsetín

Do práce na kole
Do práce na kole Foto: Admin
VSETÍN – Už jen necelý měsíc mají lidé na to, aby se zaregistrovali do květnové výzvy Do práce na kole (DPNK). Město Vsetín se do akce, která je určená dvoučlenným až pětičlenným týmům, zapojí premiérově, uvedl pro server Zlin.cz Michal Horský ze vsetínské radnice.

Hlavním cílem DPNK je přilákat hravou formou obyvatele města a zaměstnance, aby alespoň na měsíc nechali auto doma a zkusili se do práce dopravovat „vlastním pohonem“. „K cestám lze využít například kolo, koloběžku nebo chodit pěšky. Jednotlivé způsoby dopravy je přitom možné libovolně kombinovat. Denně se zapisují maximálně dvě trasy, tedy do práce a z práce, přičemž každá musí mít délku nejméně jeden a půl kilometru,“ přiblížila koordinátorka výzvy DPNK pro Vsetín Iveta Balejová s tím, že každý účastník zapisuje v průběhu května jízdy buď na webu www.dopracenakole.cz nebo prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Pro účast ve výzvě je nutné vytvořit firemní tým o dvou až pěti členech. V hlavní kategorii DPNK není cílem najezdit co nejvíce kilometrů, ale jezdit pravidelně. „Registrovat se lze na webu www.dopracenakole.cz až do 30. dubna,“ upozornila Iveta Balejová s tím, že po platbě registračního poplatku obdrží účastníci tričko z biobavlny s originální grafikou, které pak jejich držitele opravňuje k účasti na tak zvaných akcích na triko. „Městské lázně například nabídnou každé úterý v květnu slevu 30 procent na jednorázový hodinový vstup. Skvělou fair-tradovou kávu nebo čaj nabídne Líska zdarma přímo ve svém Férovém obchůdku na Dolním náměstí, a to během celého května vždy v pondělí a čtvrtek. Proto se vyplatí v květnu na sobě nebo se sebou mít triko či šátek DPNK a hlásit se svým jménem o zmíněné benefity,vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová.

Účastníky DPNK čekají v průběhu května také celkem čtyři cyklo vyjížďky. S organizátory partnerské Vrchařské koruny Valašska se vydají v úterý 4. května po nově otevřené části Cyklostezky BEVLAVA do Lužné a ve čtvrtek 20. května pak vystoupají na Vsacký Cáb. S dalším partnerem, Skupinou přátel lehkého šlapání, účastníci DPNK šlápnou do pedálů o sobotách 15. a 29. května. Jedna vyjížďka povede přes údolí Červenka a místní kopečky k vodní nádrži „Balaton“ a zpět pak po Cyklostezce Bečva, druhá na rozhledny na Prženských pasekách a Marušce.

Kromě termínů vyjížděk je znám také termín závěrečného setkání účastníků výzvy DPNK na Vsetíně, na němž budou oceněny nejúspěšnější týmy. „Závěrečné vyhodnocení jsme připravili na pátek 4. června od 17 hodin v areálu koupaliště u průmyslovky. Pro účastníky zajistíme ceny, tombolu a občerstvení. O dobrou náladu se postará vsetínský hudebník a moderátor Bolek Vjaclovský. Vstup pro uzavřenou společnost bude s trikem či šátkem projektu“ uzavřela místostarostka Hlaváčová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x