KAM ZA KULTUROU: Co nabízí Zlínský kraj v čase jarních prázdnin?

Planetární stezka Uherský Brod. Foto: Ota Hofr
ZLÍNSKÝ KRAJ - Nevíte kam s dětmi o jarních prázdninách? Přinášíme vám přehled akcí v našem kraji.

Program jarních prázdnin zpestří atraktivní program, který připravilo Muzeum regionu Valašsko na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Jarní prázdniny na zámku jsou připraveny od úterý 3. března do pátku 6. března, vždy od 9 do 16 hodin. Čekají vás zábavné aktivity, tvůrčí dílny, interaktivní pátračka i prohlídky krásných zámeckých interiérů.

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně vystaví grafiky starých mistrů ze sbírky zámku Buchlovice. Výstava představuje výběr z nejcennějších grafických děl, která jsou součástí mobiliárního fondu státního zámku Buchlovice. Jeho grafická sbírka patřila již koncem 19. století k nejpočetnějším a umělecky nejhodnotnějším kolekcím tohoto typu ve střední Evropě. Výjimečné postavení buchlovické sbírky dotvrzuje i skutečnost, že se do současnosti dochovala ve vzácné celistvosti a nenarušenosti. Ve Zlíně uvidíte díla významných nizozemských mistrů ze 16. a 17. století, jako jsou Lucas van Leyden, Pieter Bruegel starší nebo Rembrandt van Rijn. Výstavu zahájí vernisáž v úterý 3. března v 17 hodin. Výstava pak bude k vidění v prostorách 14-15 Baťova institutu do 31. května 2020.

Hvězdárna v Uherském Brodě nabízí ve středu 4. března od 10 hodin zejména pro děti Procházku planetární stezkou. Sraz zájemců je u modelu Slunce vedle schodů nad nádražím, poslední zastávka je ve hvězdárně.

Fakulta logistiky a krizového řízení University T. Bati sídlící v Uherském Hradišti pořádá v pátek 6. března od 18.45 hodin již 11. reprezentační ples FLKŘ. Plesat se bude v Klubu kultury v Uherském Hradišti, zahraje kapela KREXN a cimbálová muzika Falešnica. Vstupenky se prodávají v Klubu kultury, účastníci plesu mají po předložení plesové vstupenky volný vstup na afterpárty v Clubu No6.

Květná zahrada v Kroměříži, která patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, aktuálně nabízí výstavu kvetoucích kamélií. Jedná se o jubilejní 10. ročník a v roce 2020 se nese v duchu 20. let 20. století. Výstava kamélií potrvá až do 15. března. Její součástí je řada doprovodných akcí. V neděli 8. března v 11 a 14 hodin proběhne komentovaná prohlídka, týž den odpoledne od 13 do 15.30 budou Velkým a Palmovým skleníkem korzovat Biskupští manové v dobových kostýmech, aby připomenuli Oživlou historii.

Do Květné zahrady se můžete vypravit také za poznáním. Ve čtvrtek 5. března od 17 hodin zde bude mít Ing. Radek Pavlačka přednášku KRÁSA JAPONSKÝCH ZAHRAD. Přednáška je součásti cyklu Zahradní kultura v souvislostech.

Již dvacetiletou historii má Košt slivovice ve Starém Městě. Ten letošní, jubilejví ročník koštu pálenek se koná v prostorách Společensko-kulturního centra v objektu bývalé sokolovny v sobotu 7. března od 16 hodin. Hudební doprovod, tombola i občerstvení jsou samozřejmostí.

Do světa kostiček SEVA se vydejte na zámek ve Vsetíně. Až do 26. dubna zde probíhá putovní výstava exponátů vyrobených z této populární dětské stavebnice. K vidění je například unikátní kolekce na téma Noemova archa, která nabízí ke zhlédnutí desítky modelů zvířat. Tvoří ji soubory jako Hmyz pod lupou, Ptáci létaví a nelétaví, Savci, Šelmy, Obojživelníci, Ryby a paryby a Vyhynulá zvířata. Kromě atraktivních modelů se návštěvníci mohou těšit i na velkou hernu pro děti. Vsetínský zámek je otevřen denně kromě pondělků od 9 do 17 hodin.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x