KAM ZA KULTUROU: Plesovou sezonu doplní valentýnské akce

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
ZLÍNSKÝ KRAJ - Velmi pestrá je nabídka akcí, které lze na Východní Moravě využít pro trávení volného času v polovině února.

Ve středu 12. a čtvrtek 13. února od 19 hodin se ve Velkém sále Kongresového centra Zlín v unikátním koncertním programu na jednom pódiu představí The Backwards společně s Filharmonií Bohuslava Martinů. Zazní pestrý výběr z největších hitů legendárních liverpoolských „Brouků“, jako např. Yesterday, Penny Lane, Eleanor Rigby, All You Need Is Love, Yellow Submarine, Something, Let It Be, Hey Jude. Pořad bude proveden pod taktovkou dirigenta Stanislava Vavřínka.

Již 50. ročník má Reprezentační ples Obchodní akademie Kroměříž. Ten proběhne ve všech společenských sálech Domu kultury v Kroměříži v pátek 14. února. Zahájení plesu, na němž získají šerpy letošní maturanti, je ve 20 hodin.

Zamilovaní milovníci lidové hudby uvítají Valentýnskou besedu u cimbálu, která se uskuteční v pátek 14. února ve Slovácké búdě v Uherském Hradišti. Od 19 hodin se představí folklorní soubor Míkovjan, cimbálová muzika Litera a Ženský sbor z Míkovic.

Všichni, kteří se mají rádi jsou zváni do Uherského Hradiště na Valentýnské plavby. Na 1,5 hodiny dlouhou plavbu se vyplouvá z Přístaviště Uherské Hradiště – Svatojiřské nábřeží v pátek 14. února v 18 hodin, v sobotu 15. a neděli 16. února pak v 16 hodin. Rezervace lodních lístků je nutná.

Maškarní ples na téma CIRKUS pořádají 15. února v Jasenné na Zlínsku. V místní Sokolovně se bude plesat od 20 hodin, nejlepší masky se mohou těšit na ceny.

Populární běžecký závod – Karlovská 50 – zaplní v pátek 14. února a v sobotu 15. února valašskou obec Velké Karlovice. Unikátní atmosféra, občerstvovačky s frgály, startovní výstřel valašských portášů a jedinečná trať, to jsou některé z atributů akce, které se po právu říká „Valašská Marcialonga“. Závod je součástí celostátní série Ski-Tour.

15. února proběhne již po čtvrté na Domě kultury v Kroměříži Módní ples a jejím průvodcem bude již tradičně populární Lucie Borhyová. Připravena je módní přehlídka někdejší návrhářky roku Yvony Leitner, taneční vystoupení skupiny M Dance Crew KM, zazpívá Heidi Janků. K tanci i poslechu hraje Panorama Band z Brna. Můžete se těšit i na překvapení z letošní soutěže StarDance.

Valašský soubor Kašava Vás srdečně zve na 49. valašský bál, který proběhne 15. února od 19.30 hodin v areálu Podhoran v Lukově. Těšit se můžete na předtančení v podání Folklorního souboru Malé Zálesí, dále Vás čeká bohatá tombola, taneční hry, valašské figurální tance a valašské speciality. K tanci a poslechu zahrají CM Zálesí, CM VS Kašava a DH Trnkovjanka. Je zajištěna autobusová doprava ze Zlína.

Krkonoše mají svého hraběte Harracha, v Lukově pak propagátora lyžování hraběte Františka Seilerna. V sobotu 15. února si můžete ověřit svou všestrannost při 9. ročníku Lukovského zimního víceboje stopou Františka Seilerna. Od 9.30 hodin proběhne na hradě Lukově registrace, vlastní soutěže budou zahájeny v 10 hodin.

Klub Přátel Vína Míkovice zve všechny milovníky dobrého vína na tradiční košt vín z produkce převážně drobných vinařů z oblasti Uherskohradišťska. Začátek koštu je 15. února ve 12 hodin v Kulturním domě v Míkovicích. Těšit se již tradičně můžete nejen na mnoho druhů vína, ale také na zabijačkové speciality. K poslechu bude hrát CM Mladí Burčáci.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x