Kasina i hráči jsou ve Valašském Meziříčí pod drobnohledem

Foto: Valašské Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Vedení Valašského Meziříčí v uplynulých dnech vyrazilo na kontrolu místních kasin. Zástupci města se chtěli seznámit s pravidly, která musí hráči před hrou splnit, a se situací panující v okolí těchto podniků.

Od letošního ledna platí ve Valašském Meziříčí nová Obecně závazná vyhláška, která stanovuje místa, na nichž lze provozovat loterie a jiné podobné hry.

Jejím prostřednictvím jsme snížili počet heren z původních 20 schválených v roce 2015 na pouhá 4 aktivní místa, která jsou dnes provozována jako kasina. Podařilo se tak omezit hazard na území našeho města a udržet ho v přesně definovaných místech,“ uvedl po schválení vyhlášky starosta Robert Stržínek.

Jeho kolegové místostarostové Yvona Wojaczková a Petr Nachtmann nyní kasina osobně navštívili. „Opakovaně se setkáváme s kritikou jejich provozu ze strany některých opozičních zastupitelů. Na místě jsme se ale přesvědčili, že se jedná o provozovny s velmi přísnými pravidly. Hráči se musí před hrou povinně registrovat, a pokud jsou vedeni v rejstříku vyloučených osob, například kvůli insolvenci nebo léčbě gamblerství, nejsou do herny vůbec vpuštěni,“ přiblížila místostarostka Yvona Wojaczková.

Podle vedení města je lichá i kritika rušení veřejného pořádku v okolí heren. „Výrazný vliv na to mají přísná pravidla a kontrola ze strany samotných provozovatelů. Dle jejich slov se přitom denně účastní hry pouze jednotky osob. Současná situace je tak určitým kompromisem. V případě, že bychom zavedli nulovou toleranci, pravděpodobně bychom se vystavili riziku vzniku heren v sousedních obcích nebo vzniku takzvaných černých heren. Právě s těmito jevy pak často složitě bojují města, která se rozhodla hazard úplně zakázat,“ navázal místostarosta Petr Nachtmann.

--> --> --> --> -->