Kino Hvězda je čtvrté v republice za rok 2022! Nejvíce lidí přišlo na pokračování Avatara

Foto: televize TVS
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Uherskohradišťské kino Hvězda se stále drží na samé špičce návštěvnosti jednosálových kin v České republice. Za rok 2022 se s téměř 61 tisíci platícími diváky za filmové projekce umístilo na 4. místě žebříčku kin.

Celková návštěva kina Hvězda za nefilmové a jiné programy je přitom ještě o více než 7000 diváků vyšší. Kino se tak stabilně už druhou dekádu drží v top desítce návštěvnosti kin. V covidovém roce 2021 se dokonce umístilo na druhém místě.

Nejnavštěvovanějším filmem kina za loňský rok se stal i přes nasazení až v samém závěru roku  Avatar: The Way of Water s téměř 4000 diváky, za ním následují Top Gun: Maverick (2922) a Mimoni: Padouch přichází (2895). Hned za nimi se umístily domácí trháky – Vyšehrad: Fylm (2528) a Tajemství staré bambitky 2 (2447).

Místo mezi první pětkou jednosálových kin je pro kino Hvězda již tradicí. „Akreditované výsledky tržeb a počtu diváků naše kino za loňský rok vynesly na čtvrté místo. A o rok dříve, v covidovém roce 2021, jsme byli dokonce druzí. Moc si toho cením, protože je to důkaz, že v našem regionu jsou lidé klasickému kinu stále nakloněni,“ komentoval úspěchy ředitel kina Josef Korvas.

Podle něj k návštěvnosti přispívají také celostátní projekty, jako je například festival filmů o lidských právech Jeden svět, dětský festival Malé oči či pořádání doprovodných programů, jako jsou delegace u premiér filmů, výstavy, besedy či přednášky. „Toto vše má vliv na získávání nových a udržení si stávajících diváků,“ potvrdil Josef Korvas.

Také pro město Uherské Hradiště je kino Hvězda, zejména po stránce kulturního a společenského přínosu, významné. „Mimo běžných programů přináší kinu Hvězda velkou popularitu festival Letní filmová škola, při kterém se už více než čtyřicet let stává srdcem a centrem filmové kultury a zábavy, a díky němuž jej znají diváci z celé republiky i ze zahraničí, připomněla místostarostka Uherského Hradiště Marcela Čechová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x