Kometa se rozzářila v závěru. Brno vyhrálo ve Zlíně 5:3

ZLÍN - Dvě třetiny to s ambicemi hokejistů Zlína v tradičně vypjatém derby proti Brnu vypadalo velmi dobře. Dopadlo to ale velmi špatně. 7000 diváků, výborná kulisa, zajímavý hokej, ale všechny body hostům.

První třetina dopadla smírně. Hosté se ujali vedení Vincourem, ale domácí za tři minuty dorovnali Buchtou.

Gradace přišla ve druhé části. Brankář Komety Čiliak si nedávno zlínský led dobře osahal ve žlutomodrých barvách a chvílemi kouzlil, měl plno pěkných zákroků. Přesto jej propálili Fryšara a Kubiš, za hosty dorovnával na dílčích 2:2 exzlínský Holík.

Konec špatný všechno špatné. To bohužel platilo pro beraní partu. Vincour a Stránský se blýskli dvěma rychlými „otočgóly“ a vlastně tak rozhodli. Zlínští se snažili, ale vyrovnat se jim už nepovedlo. Naopak jejich časnou power play ukončil střelou do prázdné branky velezkušený brněnský Erat.

Ve Zlíně moc dobře vědí, že předkolo play off ještě jisté nemají a tak musejí bojovat naplno až do 52. kola.

PSG Berani Zlín – Kometa Brno 3:5.