Kraj podpoří obnovu venkova i údržbu běžeckých lyžařských tras

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
ZLÍNSKÝ KRAJ - Rada Zlínského kraje schválila Program na podporu obnovy venkova a Program na údržbu lyžařských běžeckých tras, ve kterých rozdělí dotace v celkové výši 40,88 milionu korun, serveru Zlin.cz to oznámila Adéla Čuříková z tiskového oddělení krajského úřadu.

Program na podporu obnovy venkova je rozdělen do pěti dotačních titulů. „První z nich je určen pro projekty zaměřené na podporu obecního majetku, druhý dotační titul je možné využít na projekty na zpracování územních plánů, třetí dotační titul je zaměřen na projekty na ochranu životního prostředí využitím materiálů a výrobků z recyklovaných odpadů. Ze čtvrtého dotačního titulu budou podpořeny projekty na podporu a rozvoj znevýhodněných území a pátý dotační titul je určen pro projekty na podporu cyklistiky. Celkem v tomto Programu rozdělíme 40,08 milionu korun,“ uvedl náměstek hejtmana Lubomír Traub, zodpovědný za oblast strategického rozvoje, územního plánování a cestovního ruchu.

Příjem a registrace žádostí o podporu v Programu na podporu obnovy venkova bude možný od 22. ledna 2021 do 12. února 2021 do 12.00 hodin.

Rada Zlínského kraje dále schválila Program na úpravu lyžařských běžeckých tras, ve kterém rozdělí celkem 800 tisíc korun. „Cílem tohoto Programu je zkvalitnění běžeckého lyžování na území Zlínského kraje. Chceme, aby u nás lidé z celé republiky více trávili svůj volný čas. Proto je také potřeba podpořit rozvoj běžeckého lyžování a sportovního vyžití v kraji. Údržba těch tras je poměrně nákladná a není tedy divu, že o tyto dotace bývá každoročně velký zájem,“ sdělil náměstek hejtmana Lubomír Traub.

Příjem a registrace žádostí o podporu v Programu na úpravu lyžařských běžeckých tras potrvá od 25. ledna 2021 do 12. února 2021 do 12.00 hodin.

Žádosti v obou programech je nutné ve stanovených termínech doručit na adresu: Zlínský kraj, Krajský úřad Zlínského kraje, Odbor strategického rozvoje kraje, třída T. Bati 21, 761 90 Zlín, případně zaslat pomocí datové schránky (ID datové schránky Zlínského kraje: scsbwku).

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x