Kraj prostřednictvím obcí rozdělí mezi dobrovolné hasiče téměř devět milionů korun

Kraj rozdělí dobrovolným hasičům devět milionů korun. Foto: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští radní doporučili zastupitelům schválit poskytnutí dotací pro jednotky sborů dobrovolných hasičů, mezi které hejtmanství rozdělí téměř devět milionů korun. Udělení dotací pomůže zajistit akceschopnost hasičů ve Zlínském kraji, serveru Zlin.cz to řekla Adéla Čuříková z tiskového oddělení krajského úřadu.

Mezi 70 způsobilých žadatelů rozdělí kraj dotace v celkové výši 8,77 milionu korun.

„Obce Zlínského kraje požádaly o dotace na požární techniku nebo věcné prostředky požární ochrany. Například jednotka sboru dobrovolných hasičů v Holešově potřebuje novou výškovou techniku, v Březůvkách chybí hasičům přenosná motorová stříkačka, v Podkopné Lhotě chtějí zakoupit výkonnou elektrocentrálu, v dalších obcích potřebují také dýchací přístroje a jiné technické vybavení. Udělení dotací pomůže zajistit akceschopnost hasičů v kraji,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

V rámci uvedené dotace jsou očekávány následující dopady: zlepšení plnění úkolů jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí při živelních pohromách a mimořádných událostech. Předpokladem je efektivnější zásah u dopravních nehod, u likvidací lesních a polních požárů, ale také požárů budov či větších objektů, dále při likvidaci následků přírodních pohrom nebo při pátrání po ztracených osobách a taktéž zlepšení připravenosti k plnění úkolů v oblasti ochrany obyvatelstva.

Schvalováním dotací obcím pro jednotky sborů dobrovolných hasičů se bude zabývat Zastupitelstvo Zlínského kraje na svém příštím zasedání, které se uskuteční 19. dubna.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x