Krajští radní mapují investice z hlediska priorit

Foto: Jiří Balát
ZLÍNSKÝ KRAJ - Představitelé Zlínského kraje objíždějí společně s pracovníky krajského odboru investic právě probíhající a také připravované investiční akce, aby získali co nejkonkrétnější představu, do čeho se momentálně v jednotlivých resortech investuje. Chtějí tak posoudit naléhavost dalších zamýšlených investičních záměrů, serveru Zlin.cz to uvedla Helena Mráčková z tiskového oddělení krajského úřadu.

Radní se již seznámili s částí investičních aktivit v oblasti kultury, sociálních služeb, zdravotnictví i školství.

„Navštívili jsme například objekty Střední školy polytechnické ve Zlíně, kde musíme řešit problémy s technicky zastaralou kuchyní nebo havarijní stav šaten a sociálního zázemí pro studenty a pedagogy u strojních dílen. Také jsme se podívali do Čiperovy vily ve Zlíně, pro kterou hledáme to nejlepší využití poté, co se odtud přestěhuje dětské centrum,“ sdělila radní pro školství a kulturu Zuzana Fišerová, která si prohlédla také některé významné investice krajských kulturních příspěvkových organizací.

Se záměry na pokračující modernizaci infrastruktury Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje se seznámila náměstkyně pro zdravotnictví Olga Sehnalová. „Seznámili jsme se s projektem výstavby nového dispečinku operačního střediska ve Zlíně, plánovanou výstavbu základny v Otrokovicích i připravovanou modernizaci výjezdové stanice v Uherském Hradišti,“ upřesnila Olga Sehnalová.

Jedna z cest představitelů Zlínského kraje vedla také do okresu Uherské Hradiště, a sice na místa plánovaných investic v sociální oblasti. „Navštívili jsme Domov pro osoby se zdravotním postižením a Chráněné bydlení ve Starém Městě a dále také nevyužitý areál Salašská na Velehradě, prohlédli jsme si velehradské Vincentinum, Domov seniorů Buchlovice, ale i další zařízení v Nezdenicích, Uherském Brodě i v Luhačovicích,“ informovala Alena Gajdůšková, předsedkyně sociálního výboru Zastupitelstva Zlínského kraje. Náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Hana Ančincová počítá s tím, že se detailně seznámí se všemi investičními záměry svého resortu osobně přímo v terénu od 29. ledna. „V kalendáři mám blokovány výjezdní pátky do regionu, abych byla v co nejužším kontaktu s potřebami sociálních služeb i s jejich investičními návrhy,“ sdělila náměstkyně Ančincová.

Všech cest, které budou ještě pokračovat, se v doprovodu vedoucího odboru investic Libora Pecháčka účastní radní Zbyněk Fojtíček, který má ve své kompetenci investice a dotace. „Jde nám o to postupně si vyhodnotit jednotlivé projekty a určit jejich naléhavost a možnosti financování jak ze strany kraje, tak z evropských fondů,“ řekl Zbyněk Fojtíček.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x