Krajští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení. Dominantní barva bude fluorescenční červená

Foto: ZZS ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ – Členové výjezdových posádek Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje budou mít nové pracovní oděvy. Barevná kombinace se nemění, zásadně se ale mění poměr barev, kde bude dominovat fluorescenční červená.

K výměně pracovních oděvů dojde po osmi letech, současné oblečení totiž již zcela nesplňuje bezpečnostní požadavky a má i jisté funkční nevýhody.

Nové oblečení je funkční, bezpečné a kvalitní. Věřím, že se v něm naši lékaři, záchranáři a řidiči budou cítit podstatně komfortněji. Je nutné si uvědomit, že v pracovním oděvu tráví 12hodinové směny, zasahují kdekoliv a za jakéhokoliv počasí. Kladli jsme tak důraz především na jeho kvalitu a pohodlnost,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Josef Valenta.

Zdravotnická záchranná služba nechá vyrobit 450 sad oblečení pro zhruba 400 zaměstnanců. „Množství potřebných oděvů ovlivňuje skutečnost, že někteří členové výjezdových skupin slouží na více základnách,“ informovali záchranáři na webu ZZS ZK.

Součástí sady jsou letní a celoroční kalhoty, funkční triko, bavlněná polokošile, mikina s odepínacími rukávy, letní odlehčená bunda, softshellová bunda a nepromokavá bunda. Barevná kombinace se nemění, zásadně se ale mění poměr barev.

Zatímco doposud na oblečení dominovala tmavě modrá barva, v nových sadách je to fluorescenční červená. Kombinace barev odpovídá bezpečnostní třídě 2 podle normy EN ISO 20471,“ doplnila hlavní sestra Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jaroslav Fišer.

Nové sady oblečení mají rovněž podstatně vyšší životnost. „Stávající kolekci je možné prát maximálně třicetkrát při nižší teplotě, kdežto nová je až pro 50 cyklů praní při teplotě 40, resp. 60 stupňů. Má i více reflexních prvků,“ zmínil Fišer.

Obměna pracovních oděvů zdravotnických posádek ve Zlínském kraji nebude ze dne na den, protože jde o logisticky náročný proces. V novém oblečení se tak záchranáři budou objevovat postupně.

Zakázka je uzavřená na čtyři roky a vyjde na necelých 19,5 milionu korun bez DPH.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x