Kriminalisté vypátrali recidivistu, který se koncem minulého roku vloupal do několika opuštěných domů

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Kriminalistům se podařilo objasnit případ sériových krádeží, ke kterým došlo koncem minulého roku na Uherskohradišťsku. Na svědomí je má devětatřicetiletý recidivista z Uherského Hradiště, který si vytipovával opuštěné domy po celém okrese. Vloupáním do několika domů si přišel na více než tři sta tisíc korun. 

Při následných vloupáních postupoval ve stejném modu operandi. Rozbil okno v přízemí domu, vnikl dovnitř a za pomoci svítilny vše prohledal,“ uvedl k případu policejní mluvčí Radomír Šiška.

Zájem měl zloděj o vše, co se dalo zpeněžit. Převážně pak o historické předměty včetně dobových krojů, šperků, hodinek a cenností. „V jednom případě se zmocnil příručního trezoru. Netušil však, že je v něm ukryta zbraň,“ pokračoval Šiška.

Poškozením cizího majetku muž způsobil škodu za sto tisíc korun a krádežemi získal majetek v hodnotě za téměř tři sta padesát tisíc korun. „Většinu odcizených věcí se díky dobré práci kriminalistů podařilo dohledat a vrátit jejich majitelům,“ uvedl policejní mluvčí.

Nyní obviněnému recidivistovi hrozí za trestné činy poškození cizí věci, krádež, porušování domovní svobody a nedovolené ozbrojování až pět let za mřížemi, nebo peněžitý trest.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x