Kroměříž bude jednat se státem o koupi pozemků v areálu koupaliště Bajda

Koupaliště Bajda v Kroměříži. Foto: Město Kroměříž
KROMĚŘÍŽ – Město Kroměříž dlouhodobě usiluje o koupi pozemků v areálu koupaliště Bajda. Převodem majetku do svého vlastnictví by chtělo zlepšit zázemí a zvýšit celkovou atraktivitu areálu. Pozemky v současné době vlastní stát.

Město o tyto pozemky usiluje dlouhodobě, aby mohlo zvelebit své jediné letní koupaliště. Bohužel, pozemky byly zatíženy církevními restitucemi, což městu znemožnilo se o tyto pozemky ucházet,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových čelil žalobě na určení vlastnictví ze strany Arcibiskupství olomouckého. „Na základě informací z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bylo řízení pravomocně skončeno s tím, že pozemky v areálu koupaliště Bajda zůstaly s konečnou platností ve vlastnictví České republiky,“ dodala vedoucí právního odboru Ladislava Žiaková. Zastupitelé ve čtvrtek schválili, aby město podalo žádost na ÚZSVM o úplatný převod pozemků.

Město nechce žádat o bezúplatný převod, neboť by bylo v takovém případě omezeno v možnostech, jak s pozemky nakládat. „Bezúplatný převod by v současné chvíli znamenal, že by bylo město omezeno v dispozici, jakož i ve způsobu užívání těchto nemovitostí, nemohlo by například vybírat ani vstupné a v neposlední řadě by tyto omezující podmínky znamenaly zcela jistě problém v žádosti o případnou dotaci na opravu koupaliště,“ doplnila Žiaková.

Radnice dlouhodobě uvažuje o tom, že areál oživí některými zábavními prvky a skluzavkami. „Dosud město investovalo pouze do technologií a samotných bazénů. Pokud se nám podaří získat zmíněné pozemky od státu, budeme moci vylepšit i zázemí areálu a instalovat zde také některé prvky, které zvýší atraktivitu koupaliště zejména pro děti,“ uzavřel starosta Jaroslav Němec.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x