Kroměříž bude restaurovat památky v centru města

Město dostalo dotaci na opravu památek. Foto: Město Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Památkové objekty v historickém centru Kroměříže se dočkají obnovy. Město pro tyto účely dostalo dotaci od Ministerstva kultury ČR ve výši téměř 2 milionů korun.

Kroměříž dostala na letošní rok 1,81 milionu z Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ). „Dotaci, kterou každoročně přiděluje Ministerstvo kultury ČR, využijeme v Kroměříži na finanční podporu oprav objektů v historickém centru města zahrnutých do programu regenerace na rok 2021,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

O rozdělení dotace pro jednotlivé akce již jednala rada města, konečné slovo však budou mít zastupitelé na svém dubnovém jednání. „V seznamu je celkem devět projektů, mezi nimi mimo jiné sloup se sousoším Nejsvětější Trojice na Riegrově náměstí, Mariánský sloup na Velkém náměstí, na jehož vrcholu září loni pozlacená socha Panny Marie, kanovnické domy v Jánské ulici, kostel sv. Mořice, kde se postupně restaurují vitrážová okna, či měšťanský dům na Velkém náměstí, na jehož terasu budou přivezeny a opět upevněny restaurované sochy a vázy,“ uvedla Jana Gregorová z odboru regionálního rozvoje, která je zodpovědná za přípravu a realizaci Programu regenerace MPR a MPZ.

V loňském roce dostalo město Kroměříž ze stejného programu 1,8 milionu korun, v roce předchozím 2,23 milionu korun.

--> --> --> --> -->