Kroměříž se pyšní jedním z nejlepších skateparků v republice

KROMĚŘÍŽ – Milovníci skateboardingu v Kroměříži a širokém okolí jásají. Radnice zde otevřela nový moderní skatepark, který snese i ta nejpřísnější měřítka. Patří dokonce mezi tři nejlepší v České republice.

Kroměřížská radnice dnes otevřela nový skatepark. Postavila ho na místě vyhořelého skateparku v Obvodové ulici. „Mám radost, že se nám podařilo za méně než rok požárem zničené sportoviště obnovit. Oproti tomu, jak vypadalo dříve, se ho povedlo i zmodernizovat a vylepšit. Věřím, že to návštěvníci skateparku ocení,“ uvedl místostarosta Karel Holík. Obnova skateparku přišla na 3,2 milionu korun.

Jedná se o sestavu asi deseti překážek určených pro skateboarding, BMX kola, in-line brusle a koloběžky. „Díky tomu, že jsme zde mohli postavit velké překážky, je skatepark konkurenceschopný i ve srovnání se špičkovými skateparky v celé Evropě. V regionu se žádný takový skatepark nenachází. V rámci České republiky pak patří mezi tři nejlepší,“ řekl místopředseda Clubu extrémních sportů Kroměříž Petr Neuman.

Na kroměřížský klub se nyní podle něj obracejí vyznavači extrémních sportů z širokého okolí. „Přichází nám dotazy z řady míst, kde se skatepark nachází a kdy je možné ho navštívit. Obáváme se toho, že skatepark bude přehlcen. Přes víkend se zde může mihnout i sto lidí,“ doplnil Neuman.

Překážky jsou konstruovány tak, aby je bylo možné bez problémů demontovat a přesunout, což by bylo potřebné při rekonstrukci zimního stadionu. „Na místě skateparku je totiž plánováno parkoviště. Máme již vytipována dvě místa, kam bychom skatepark mohli přestěhovat,“ uzavřel Holík.

Skatepark vyhořel loni v květnu. Požár některé prvky zcela zničil a ani zbývající nebyly podle odborného posudku ve stavu, kdy by se daly používat.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x