Kroměříž žádá hygienu o výjimku pro mobilní kluziště

Foto: MěÚ Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice žádá Krajskou hygienickou stanici Zlínského kraje o výjimku z platných protiepidemických pravidel na provoz mobilního kluziště na Hanáckém náměstí. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí města Jan Vondrášek.

„Město si je vědomo nynější vážné situace ohledně epidemie koronaviru. Přesto jsme přesvědčeni, že sportování venku pozitivně ovlivňuje zdravotní stav obyvatel a zejména dětí. Proto se na hygieniky obracíme s touto žádostí,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Mobilní kluziště má rozměry 13 krát 28 metrů. Počet bruslících, podle stávajících pravidel pouhých šest osob, zdaleka nepokryje poptávku veřejnosti, která v současné době nemůže využívat krytá sportoviště.

„Domníváme se, že by bylo možné povolit bruslení cca 24 osob zároveň, abychom splňovali podmínku 15 metrů čtverečních pro jednoho člověka tak, jako tomu je v obchodech. Osobně bych si přál, pokud by bruslících mohl být až dvojnásobek, tedy 48, a to s ohledem na to, že by samozřejmě používali ochranu úst a nosu. Nebo aby výjimka alespoň zahrnovala jako jednu osobu rodiče, který bez bruslí učí bruslit své dítě,“ dodal Holík.

Radnice pořídila nové mobilní kluziště za zhruba 2,7 milionu korun. V minulé zimě město provozovalo na Hanáckém náměstí mobilní kluziště, které si pronajalo. Novinka zaznamenala velký ohlas veřejnosti. Koupí mobilního kluziště chce město vyřešit problém s omezenými hodinami bruslení pro veřejnost na zimním stadionu, který za normální situace bývá vytížen hokejem mládeže i dospělých a který je podle stávajících protiepidemických opatření pro veřejnost jakožto vnitřní sportoviště uzavřen.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x