Kroměřížané chtějí sdílená kola i koloběžky

Foto: nextbikeczech.com
KROMĚŘÍŽ – V nedávné anketě, kterou uspořádalo město Kroměříž prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas, měli Kroměřížané možnost se vyjádřit, jaké sdílené dopravní prostředky by ve městě nejvíce uvítali. Celkem se ankety zúčastnilo 333 hlasujících.

Zájemci měli v anketě, v níž odpovídali na otázku, jaké sdílené dopravní prostředky by v Kroměříži rádi využívali, na výběr ze čtyř možností – kola, koloběžky, obojí – kola i koloběžky a „nevyužil bych“.

Z výsledků ankety vyplynulo, že Kroměřížané by nejvíce podpořili pořízení sdílených elektrokoloběžek a jízdních kol. Z více než tří stovek hlasujících by tyto služby ve městě nevyužila jen méně než jedna pětina.

Naopak, hned 43 procent hlasujících podpořilo zavedení kol i koloběžek zároveň. Samotná kola a samotné koloběžky si pak přálo vždy asi 20 procent účastníků ankety,“ uvedl místostarosta Kroměříže Vratislav Krejčíř.

Zajímavostí je, že pro sdílené dopravní prostředky bylo více žen než mužů. „Z ankety také vyplynulo, že lidé by tyto dopravní prostředky rádi využívali ve svém volném čase, ale i pro cesty do školy či do zaměstnání,“ doplnil Krejčíř.

Lidé měli možnost také navrhnout budoucí stanoviště, na kterých by sdílená kola či koloběžky byly umístěny. Nejvíce hlasujících se vyslovilo pro vlakové a autobusové nádraží, Velké náměstí, Hanácké náměstí a pro výstaviště.

V anketě se často objevovaly i parkovací dům, Podzámecká a Květná zahrada a Knihovna Kroměřížska. Zájem ale vyjádřili i obyvatelé sídliště Barbořina a části Dolní Zahrady, tedy z míst, odkud to lidé mají do centra města nejdále,“ uzavřel Krejčíř.

Záměr nyní projedná městská rada, která rozhodne, jaký bude další postup.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x