Kroměřížská nemocnice oslavila hned dvě významná výročí

Ilustrační foto
KROMĚŘÍŽ – Hned dvě významná výročí slaví v tomto roce Kroměřížská nemocnice. Urologické oddělení si na začátku podzimu připomnělo 30 let od svého založení a začátkem prosince oslavila 25 let samostatného fungování také kroměřížská ortopedie.

Samostatné urologické oddělení funguje v Kroměřížské nemocnici od května 1992. V letech 2003 a 2004 prošlo významnou rekonstrukcí prostor, v nichž působí dodnes.


„Nově vybavené oddělení o 24 standardních lůžkách a 4 lůžkách intenzivní péče bylo připraveno poskytovat specializovanou urologickou péči každoročně pro 900 až 1200 pacientů. Také rekonstrukce operačního sálu vybaveného odpovídajícími technologiemi a špičkovými endoskopy umožňuje ročně provádět 3500 operací a diagnostických intervencí,“ uvedl primář Lumír Domes, který stojí v čele oddělení po celou dobu jeho samostatného fungování.


Oddělení urologie je akreditovaným pracovištěm pro specializované vzdělávání v oboru, za dobu své existence připravilo k úspěšné atestaci 12 lékařů. Je významným poskytovatelem i ojedinělých výkonů nadregionálního charakteru, jako jsou biopsie prostaty pod MR/UZ fúzí, mikrochirurgické operace varikokély či aplikace botoxu do stěny močového měchýře.


O pět let později vzniklo v Kroměřížské nemocnici také samostatné oddělení ortopedie, v jehož čele stanul primář Alois Hrabec. Od 1. ledna 2017 je primářem Moheb Rafi. Oddělení se dnes řadí mezi významná pracoviště ve svém oboru. Je vyhlášeno kvalitní operativou, a to nejen v oblasti totálních endoprotéz kolen a kyčlí, v loňském roce byla tato operativa rozšířena o ramenní kloub a UNI endoprotézu kolenního kloubu.


Ortopedické oddělení Kroměřížské nemocnice ročně provádí okolo 1100 operací, z nichž je 380 operací endoprotéz, zbytek tvoří artroskopie ramene, kolene, plastiky vazu a v neposlední řadě operativa deformit přednoží jako je vybočení palců.


„Jako jedno z mála pracovišť v republice se specializujeme na osteotomie kolenního kloubu, zároveň jsme v této oblasti výukovým centrem. Klademe velký důraz na péči o sportovce, pro jejichž potřeby je v provozu specializovaná sportovní ambulance,“ uzavřel primář ortopedie Moheb Rafi.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x