Kroměřížská obytná buňka má sloužit pro případné nouzové bydlení

Město pořídilo obytnou buňku pro případné nouzové bydlení. Foto: web města Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice zakoupila v závěru loňského roku obytnou buňku pro případné nouzové bydlení obyvatel města. Vyrobila ji firma Pegas Container ze Želechovic nad Dřevnicí a město za ni zaplatilo 393 tisíc korun včetně DPH. Buňku firma dodala a dopravní společnost ji umístila na určené místo, za budovou azylového domu pro muže organizace Astras, ve druhém únorovém týdnu.

„Kontejnerová obytná buňka je určená pro nouzové bydlení, pro samostatně žijící osoby nebo rodiny, které se z objektivních důvodů ocitnou ve složité situaci následkem nečekané události či živelné katastrofy. Kroměřížané, kteří se dostanou do problémů, ji mohou využít na přechodnou nezbytně nutnou dobu, dokud svou nepříznivou situaci, ve spolupráci s pracovníky sociálního odboru, nevyřeší,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Obytná buňka je dlouhá šest metrů a široká zhruba tři a půl metru. Uvnitř je tvořená jednou velkou obytnou místností a odděleným sanitárním zařízením – sprchovací kabinou, umývadlem a toaletou. Samozřejmostí je zdroj teplé vody, topení ve formě elektrických přímotopů a odvětrávání vnitřního prostoru. Vybavení alespoň základním nábytkem bude radnice řešit postupně z materiálu, který má k dispozici.

„Kromě obyvatel města, kteří se dostanou do závažných problémů s vlastním bydlením, je možné buňku případně využít také pro ubytování osob bez domova nakažených koronavirem a v rámci ochrany veřejného zdraví tak zajistit jejich izolaci,“ doplnil vedoucí radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x