Kroměřížská radnice finančně podpoří provoz nocležny pro muže

Foto: MěÚ Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Fungování služby nouzového přenocování pro osoby bez přístřeší, tzv. nocležny pro muže, město Kroměříž podpoří částkou 20 tisíc korun. Serveru Zlin.cz to oznámila za kroměřížskou radnici Šárka Kučerová.

„Stejně jako minulou zimu zajistí provoz nocležny společnost Astras v prostorách azylového domu pro muže v Purkyňově ulici. Nocležna nabídne opět čtyři lůžka a možnost využití hygienického zázemí,“ řekl místostarosta Vít Peštuka.

Dvacetitisícová dotace je určena na provoz nocležny v listopadu a prosinci letošního roku. Do rozpočtu na rok 2021 pak bude zařazena částka 60 tisíc korun, která bude použita na finanční podporu zmíněné služby od ledna do dubna, a poté v listopadu a prosinci roku 2021.

„Provoz nocležny v zimních měsících má za cíl předejít ohrožení zdraví nebo života osob, které nemají zajištěno jiné ubytování. Jedná se o krátkodobé nebo nouzového přespání pro ty, kteří z různých důvodů, například kapacitních, nemohou pobývat v azylovém domě pro muže. Týkat se tedy může například mužů dlouhodobě bez domova, ale také těch, kteří se právě vrací z výkonu trestu a nemají doposud zajištěnu jinou možnost přespání,“ poznamenal vedoucí radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal.

Pokud by kapacita nocležny nestačila, další muži mohou strávit mrazivou noc ve vstupních prostorách budovy, které jsou vytápěné a kde jsou umístěny židle. „Navazujeme tak na zkušenosti z loňského roku a pokračujeme ve výborné spolupráci s pracovníky společnosti Astras,“ doplnil Klabal.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x