Kroměřížská radnice spustila nový web pro turisty

Radnice spustila nový web pro turisty. Foto: web města Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Radnice spustila nový turistický web. Návštěvníci města na něm najdou praktické informace. Přehledně a na jednom místě zde naleznou vše o lákadlech, která Kroměříž nabízí. Novinkou je například interaktivní mapa města na titulní stránce webu.

Na titulní straně webu www.kromeriz.eu najdou návštěvníci rubriky nazvané Poznej, Prožij, Prozkoumej, Praktické informace a Kontakt. Jejich rozkliknutím se dostanou na konkrétní položky, které turistům postupně představí atraktivní místa Kroměříže, možnosti aktivního trávení dovolené, kalendář ve městě konaných akcí, ale také možnosti ubytování, stravování či parkování.

Chtěli jsme, aby internetové stránky, které otevírají mnohým turistům bránu do našeho města, byly vizuálně atraktivní, ale především také přehledné a uživatelsky přívětivé, tedy aby se na nich lidé snadno orientovali, našli to, co hledají, a nemuseli k tomu pročítat dlouhé texty,“ poznamenal starosta Jaroslav Němec.

Radnice spustila původní turistický web na adrese www.kromeriz.eu v létě roku 2012. „Nynějším požadavkům již z řady důvodů nevyhovoval, proto jsme se rozhodli vytvořit pro turisty web nový. Již loni to měl udělat někdejší odbor kultury a cestovního ruchu. Bohužel, práci na webu neodvedl prakticky žádnou, ačkoliv času na to měl v době epidemie koronaviru, kdy se nekonaly kulturní akce, dostatek. Letos jsme tak začínali úplně od nuly,“ dodala tajemnice městského úřadu Veronika Škrabalová.

Obsah i grafickou podobu internetových stránek vytvořili sami zaměstnanci městského úřadu, programování webu zajistilo město externě. Před několika týdny pak radnice nový turistický web na stávající adrese www.kromeriz.eu spustila ve zkušebním provozu.

Bylo nutné vyzkoušet, zda všechno funguje tak, jak má. Postupně jsme ve spolupráci s externím programátorem odstraňovali nedostatky a vlastně web stále ještě drobnými zásahy a doplněními vylepšujeme,“ uzavřela vedoucí odboru Útvar tajemníka Petra Svačinová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x