Kroměřížská radnice vymění sedačky a zábradlí na hlavní tribuně fotbalového stadionu

Na kroměřížském stadionu bude nově 430 červených a 430 bílých plastových sedaček. Foto: web města Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Dělníci začínají v těchto dnech instalovat nové sedačky a zábradlí na hlavní tribuně městského fotbalového stadionu v Obvodové ulici. Stávající sedačky už totiž mají něco za sebou a jejich výměna tedy byla nutná.

„Totéž platí o zábradlí. Chceme, aby diváci měli při sledování zápasů komfort a v neposlední řadě také usilujeme o to, aby stadion vypadal hezky,“ poznamenal místostarosta Karel Holík.

Instalováno bude 430 červených a 430 bílých plastových sedaček, které splňují požadavky pro tribunové systémy Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) i Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA). „Sedačka je upravena tak, aby byla snadno čistitelná a nezadržovala vlhkost a kapaliny,“ doplnil vedoucí radničního odboru investic Libor Pecháček. Sedačky i nové zábradlí budou na tribunu instalovány nejpozději do poloviny května.

Nejedná se jedinou aktivitu vedoucí ke zvelebení fotbalového stadionu. Město chce také opravit vstupní budovu fotbalového stadionu v Obvodové ulici. Radní uložili odboru regionálního rozvoje zpracování studie, která by měla být hotová nejpozději 30. září letošního roku.

Město budovy v areálu fotbalového stadionu koupilo v roce 2015 za sedm milionů korun. Stadion se tak zařadil pod příspěvkovou organizaci Sportovní zařízení města Kroměříže, která se stará také o zimní stadion, sportovní halu v Kotojedské ulici, plavecký bazén i o koupaliště Bajda.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x