Kulturistická elita se o víkendu představí v Kunovicích

Foto: T-Gym Kunovice
KUNOVICE - Ve dnech 23. a 24. dubna se ve sportovní hale v Kunovicích uskuteční Mistrovství České republiky v kulturistice a fitness. V rámci sobotního programu se bude konat také speciální Setkání šampionů, kterého se zúčastní bývalí mistři světa a Evropy.

Hlavním pořadatelem šampionátu je kunovický sportovní klub T-Gym, duší celého podniku je však nestárnoucí třiasedmdesátiletý Anton „Tony“ Podškubka, který se v roli garanta republikového mistrovství představí již potřetí. Nikoho proto asi nepřekvapí, že se aktivně zapojí i do soutěžního klání v kategorii masters kulturistika nad 70 roků.

Soutěží se v jednotlivých disciplínách zúčastní finalisté Mistrovství Čech a Mistrovství Moravy, v každé bude startovat 12 účastníků. V sobotu se budou konat soutěže mužů v těchto kategoriích: kulturistika (do 70 kg, do 75 kg, do 80 kg, do 90 kg a nad 90 kg), klasická kulturistika (do 180 cm a nad 180 cm), classic physique, masters kulturistika (40-49 roků, 50-59 roků, 60-69 roků a nad 70 roků), masters klasická kulturistika a kulturistika vozíčkáři.

Nedělní program bude věnován převážně ženským kategoriím. Soutěžící se představí v následujících kategoriích: bikini fitness (do 160 cm, do 165 cm, do 170 cm a nad 170 cm), bodyfitness (do 164 cm a nad 164 cm), physique ženy, masters bikini fitness, masters bodyfitness a masters welness fitness.

Muži absolvují v neděli soutěže v kategorii physique (do 174 cm, do 178 cm, do 182 cm a nad 182 cm) a masters physique. V párových soutěžích budou o tituly šampionů usilovat jejich účastníci v kategoriích kulturistika páry a fit páry.

Pořadatelský klub bude v kategorii kulturistika masters reprezentovat Jan Slovák, Jiří Němec a Anton Podškubka. V kategorii bikini fitness se představí Kristýna Pauříková a v kategorii physique-muži bude o republikový titul bojovat Patr Blahuš.

Součástí sobotního programu bude také akce nazvaná Setkání šampionů, kde dojde k setkání mistrů Evropy i mistrů světa, kteří prošli rukama Tonyho Podškubky v dobách, kdy působil jako asistent trenéra československé reprezentace, tj. V období mezi lety 1988 – 1996. Zcela mimořádným hostem celé akce bude první československý mistr republiky v kulturistice Juraj Višný, jenž ve filmu Kdo chce zabít Jessie? ztvárnil postavu Supermana.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x