Kvůli jarmeku budou posíleny spoje a připravena odstavná parkoviště

Odstavná parkoviště (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Dopravní situace bývá při Valašském mikulášském jarmeku ve Valašských Kloboukách nezřídka oříškem, a proto organizátoři připravili několik opatření, kterými se budou v sobotu snažit případným potížím s průjezdností i parkováním předejít. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Lenka Zvonková.

Na hlavních silničních tazích v centru Valašských Klobouk budou platit zóny zákazu parkování, aby nedocházelo k blokování dopravy. Parkování aut se doporučuje na odstavných parkovištích, na která bude navigovat služba už při vjezdech do města. Kdo chce dopravním komplikacím úplně předejít, může využít mimořádných autobusových spojů Mikulášského expresu nebo také posílených spojů vlakových.

„Zóny zákazu parkování se budou týkat Masarykova náměstí a ulic Československé armády, Dobrovského, Komenského, Sbořisko a Brumovská. Prosíme řidiče o respektování značení a věříme, že tím předejdeme dopravním komplikacím, které vozidla zaparkovaná na chodnících i v komunikacích způsobovala,“ sdělil Karel Ptáček, místostarosta města Valašské Klobouky. Návštěvníci by měli k parkování svých vozů využít odstavných parkovišť, která budou zřízena při vjezdech i v okrajových částech města. Nově bude parkování zpoplatněno částkou 100 korun.

I letos mají přespolní návštěvníci jarmeku možnost přicestovat autobusy Mikulášského expresu. Jeho mimořádné spoje pojedou ze Slavičína, Sidonie, Brumova – Bylnice, Nedašovy Lhoty, Valašské Senice, Lačnova, Študlova, Drnovic i Újezda. Zastávky expresu budou jako loni umístěné na vhodných místech při výjezdech z centra. Cestující tak mohou nastupovat do autobusů směrem na Poteč u křižovatky na vlakové nádraží, na směr Brumov u prodejny podlahovin v Brumovské ulici a pro směry Smolina, Mirošov a Lipina u odbočky na hřbitov.

Pokud se návštěvníci rozhodnou cestovat vlakem, bude jim k dispozici řada posílených spojů Českých drah. Na koleje vyjede také speciálně vypravená souprava společnosti Arriva vlaky, která pasažéry sveze zdarma, bude ovšem zastavovat pouze ve vybraných stanicích.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x