Kvůli sesuvu je zavřená silnice z Bojkovic do Rudimova

Foto: ŘSZK
BOJKOVICE – Silničáři uzavřeli pro veškerý provoz komunikaci vedoucí z Bojkovic do Rudimova. Důvodem je sesuv části silničního tělesa v důsledku deštivého počasí. V tiskové zprávě to uvedlo Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Vlivem deště nastal sesuv části silnice číslo III/49515 ve směrovém oblouku na okraji lesa. „Postupující narušení vozovky včetně poškození propustku pod komunikací a také důraz na bezpečnost účastníků silničního provozu si vyžádaly úplné uzavření tohoto úseku silnice pro všechny druhy vozidel. K jízdám z Bojkovic do Rudimova a opačně lze nyní využít objízdnou trasu přes Pitín a Slavičín,“ uvedli silničáři.

V zasaženém úseku, který je nyní dlouhý asi padesát metrů, zaznamenali silničáři určité pohyby podmáčeného podloží vozovky už v polovině října. Zúžili průjezdní profil dopravním značením, aby vozidla nenajížděla na poškozený a podemletý okraj vozovky. „Sesuv terénu však vlivem vydatných dešťů dále pokračoval, a tak bylo nakonec nezbytné uzavřít celou silnici a poslat motoristy na objízdnou trasu přes Slavičín,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Silnice z Bojkovic do Rudimova nemá podle silničářů příliš velké dopravní zatížení, nevede tudy ani žádná pravidelná autobusová linka, v zimě se neudržuje. Pracovníci Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je majetkových správcem silnic II. a III. třídy obdrželi první vyjádření geologa. Podrobnější geologický průzkum, od kterého se bude odvíjet projekt na sanaci sesuvu i přesnější vyčíslení nákladů, bude možný, až rozbahněný terén alespoň částečně vyschne. „Předpokládáme, že by stavební práce na zpevnění tohoto místa a na opravě silničního tělesa včetně odvodnění mohly proběhnout do konce prvního pololetí roku 2021,“ odhadl Malý.

Poškození silnic sesuvy terénu nejsou v oblasti východní Moravy žádnou výjimkou. Podle silničářů se objevují nejčastěji v obdobích vydatnějších a dlouhodobějších dešťů. Sanace každého takového sesuvu na krajských silnicích stála v minulosti podle rozsahu od několika set tisíc až po deset i více milionů korun.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x