Léčba postcovidového syndromu speciálním laserem má v Luhačovicích 80% úspěšnost

Foto: Lázeňské sanatorium Miramare v Luhačovicích
LUHAČOVICE – Zvýšená únava a slabost, přetrvávající dušnost, zadýchávání, kašel, bolesti hlavy a pohybového aparátu, otoky periferních kloubů, ztráta citlivosti, čichu a chuti či kožní onemocnění. To všechno patří mezi časté příznaky postcovidového syndromu, který v lázeňském sanatoriu Miramare v Luhačovicích léčí speciálním laserem. Jak ukazují první výsledky, léčba je vysoce efektivní.

Od počátku února do června letošního roku probíhal pilotní projekt, který testoval novinku v léčbě postcovidového syndromu pomocí speciálního laserového záření. Během téměř půlročního testovacího provozu v luhačovickém sanatoriu Miramare bylo lékaři indikováno 715 aplikací speciální laserové terapie ozařování plic.

A výsledky byly více než pozitivní. Přes 80 % pacientů zaznamenalo ihned po aplikacích významné zlepšení svého zdravotního stavu. Další zlepšení následovala v kumulaci s tradičními lázeňskými procedurami, jako jsou léčebné inhalace, celotělové koupele nebo individuální kinezioterapie. Efekt léčby byl posuzován na základně subjektivního hodnocení pacienta, srovnání hodnot SpO2 na pulzním oxymetru, výsledků spirometrie a rentgenových nálezů plic před léčbou a po léčbě.

Pilotní projekt léčby postcovidu speciálním vysokovýkonným laserem, který jsme realizovali ve spolupráci s fakultou biomedicínského inženýrství ČVUT, vypadal od začátku velmi nadějně. Zájem pacientů byl a je obrovský, výsledky jsou vynikající. Proto jsme se rozhodli si tento vysokovýkonný laser pořídit a zařadit tuto léčbu do našich standardních léčebných postupů,“ zhodnotil generální ředitel lázeňské skupiny Royal Spa Martin Plachý.

Pokračování článku najdete zde.

--> --> --> --> -->