Letní filmová škola Uherské Hradiště začíná už v pátek

Ilustrační foto (Foto: lfs.cz)
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Už v pátek 7. srpna začíná Letní filmová škola Uherské Hradiště, která do středy 12. srpna nabídne program plný historických a současných filmů. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí festivalu Libor Galia.

Páteční slavnostní zahájení filmového festivalu se uskuteční spolu s festivalovou premiérou filmu Havel režiséra Slávka Horáka, slavnostní zakončení ve středu pak světovou premiérou filmu Krajina ve stínu režiséra Bohdana Slámy. Obě premiéry doprovodí delegace k filmu.

„Retrospektiva je tento rok věnovaná polskému klasikovi Andrzeji Wajdovi, tradiční oblíbená sekce Němý film s živou hudbou Busteru Keatonovi. Terra festivalis, sekce představující vybranou národní kinematografii, se zaměřuje na Izrael. Jedním z hostů festivalu je Tuvia Tenenbom, autor Chyťte Žida! Východní přísliby také tentokrát představí žánrově a stylově různorodou ochutnávku nových titulů ze zemí někdejšího socialistického bloku,“ řekl k programu Galia.

Pořadatelé po domluvě s Krajskou hygienickou stanicí ve Zlíně zavedli z bezpečnostních důvodů akreditaci Off program. Tato akreditace opravňuje ke vstupu na letní kina, odborný či doprovodný program, neumožňuje však vstup do kinosálů.

Koncerty Ivy Bittové s Čikori (8. srpna) a Hrubé Hudby (10. srpna) budou streamované.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x