Léto do Zlínského kraje přivedlo rekordní počet návštěvníků

Zlínský mrakodrap, foto: CCRVM
ZLÍNSKÝ KRAJ – Letní měsíce do Zlínského kraje přivedly rekordní počet návštěvníků. Podle Centrály cestovního ruchu Východní Moravy jsou výsledky lepší než v předcovidovém roce 2019.

Přestože mnozí turisté vyrazili v letních měsících do zahraničí, návštěvníků, kteří zavítali do Zlínského kraje, bylo rekordní množství. Podle aktuálních statistik Centrály cestovního ruchu Východní Moravy jsou výsledky úspěšnější než v předcovidovém roku 2019.

Mezi červencem a zářím navštívilo Zlínský kraj 313 342 návštěvníků. Ve srovnání se zmiňovaným rokem 2019 je to zhruba o 16 000 více. Ubytovací zařízení poskytla turistům celkem 935 332 noclehů, tedy asi o 25 000 více než před třemi lety. Průměrná dálka pobytu potom trvala 3 noci. V rámci České republiky tak jde o mírný nadprůměr.

Statistiky ukazují, že Zlínský kraj je stále vyhledávanější destinací domácích i zahraničních návštěvníků. Ve srovnání s jinými kraji se potěšitelně drží zhruba v polovině pomyslné tabulky turistických destinací České republiky.

„Současné výsledky statistik jsou uspokojivé, ale jsme si vědomi náročnosti období, které přichází,“ hodnotí výsledky Zlínského kraje náměstek hejtmana Lubomír Traub. Jedním dechem potom dodává „Dá se předpokládat, že inflace a celková ekonomická situace zasáhne další rozvoj nejen v rámci návštěvnosti zahraničních turistů, ale také domácího cestovního ruchu. Poskytovatelé služeb budou potřebovat každou podporu.“

 Na slova náměstka hejtmana Trauba navazuje ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Zuzana Vojtová. Představuje program, který by mohl cestovnímu ruchu pomoci v přicházející zimní sezóně.

„Připravujeme kampaň na podporu již této, zanedlouho začínající zimní sezóny 2022/2023. Chceme potenciální návštěvníky přesvědčit, že i když ceny šly nahoru, východomoravské hory
i lázně nabízejí pobyty v různých cenových úrovních, včetně těch dostupných,“
uvedla Vojtová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x