Lidé přispívají na obnovu Luhačovic

Foto: Město Luhačovice
LUHAČOVICE – Lidé se skládají na obnovu poničených Luhačovic, kterými se před týdnem prohnala silná bouřka, jež zde napáchala škody za desítky milionů korun. Do sbírky přispěla už řada lidí.

S následky, které napáchala silná bouřka v noci z 24. na 25. června, se postupně vyrovnává také Zlínský kraj. Přestože rozsah škod není tak velký jako na jižní Moravě, nejvíce zasažené Luhačovice vyhlásily ve spolupráci s dobročinnou organizací „Korunka pomáhá“ sbírku. Podle prvních odhadů dosahují celkové škody desítek milionů korun.

Hned v pátek vyrazil přímo na místo hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Se starostou města Luhačovice Marianem Ležákem a náměstkem hejtmana pro dopravu Radkem Doleželem se následně dohodli na koordinované spolupráci. „V návaznosti na škody a potřebnou údržbu krajského majetku pomáhá v Luhačovicích s opravou komunikací, údržbou poničené zeleně a chodníků Správa a údržba silnic,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Poničeny byly střechy rodinných i panelových domů, popadané stromy poškodily i některá zaparkovaná auta. Silný vítr tady strhl i střechu domova mládeže Střední odborné školy Luhačovice, odkud muselo být v den bouřky evakuováno 30 studentů. Na opravu internátu přispěje Zlínský kraj. „Jsme ve spojení s paní ředitelkou, která řeší pojistnou událost a čeká na vyčíslení škod. Rada Zlínského kraje je připravena škole pomoci a na opravu střechy přispět potřebnou částkou,“ potvrdila radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.

Peníze už poslala na transparentní účet sbírky řada lidí. Vybrané prostředky pak město rozdělí na potřebná místa, případně mohou lidé při zaslání finančního příspěvku doplnit do poznámky, na co konkrétně má být částka od nich použita.

CHCI TAKÉ POMOCI

Kam poslat peníze

Číslo účtu: 2801896248/2010

Variabilní symbol: 2021

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x