Luhačovice připravily na nedělní pouť odstavné parkoviště

Foto: MěÚ Luhačovice
LUHAČOVICE – Luhačovice přichystaly na nedělní pouť s jarmarkem odstavné parkoviště zdarma s možností dopravy do centra. Odstavná plocha bude na příjezdu do města ve směru od Uherského Brodu, řekl serveru Zlin.cz mluvčí Luhačovic Nikola Synek.

Na kruhovém objezdu u Penny marketu bude nutné odbočit z hlavní silnice směrem k sídlišti. „Vjezd na zpevněnou parkovací plochu se nachází po pravé straně mezi Restaurací MAT a mostem přes řeku. Na parkoviště bude řidiče navádět přechodné dopravní značení a také dobrovolní hasiči s asistencí městské policie,“ uvedl Synek.

Hasiči budou ze záchytného parkoviště odvážet návštěvníky mikrobusy do centra. „Tam bude nástup a výstup pro kyvadlovou dopravu zřízen na malém parkovišti, které je přímo u luhačovické radnice,“ poznamenal Synek.

Pouť bude i s jarmarkem. „Jsme rádi, že Luhačovice jsou opět vyhledávaným místem pro výlety a lidé se sem nadšeně vrací. Vzhledem ke konání pouti s jarmarkem se dá v neděli očekávat opravdu velký počet návštěvníků. Chceme proto nabídnout všem možnost bez problémů zaparkovat a dostat se snadno do centra,“ řekl starosta Marian Ležák.

Záchytná parkoviště se v Luhačovicích osvědčila už v minulých letech například při pořádání festivalu Písní a tancem nebo při tradičním Otevírání pramenů. „Prosíme, aby návštěvníci využili tuto možnost i tentokrát. Je to pro ně samotné velmi pohodlné a pomůžou tak předejít zbytečným komplikacím v dopravě, kterou teď kromě obvyklého letního náporu turistů ovlivňuje i probíhající rekonstrukce autobusového nádraží. Chci taky velmi poděkovat Sboru dobrovolných hasičů Luhačovice a dobrovolným hasičům z místní části Řetechov za to, že nám opět pomohou s provozem záchytného parkoviště a kyvadlové dopravy,“ uzavřel starosta.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x