Luhačovičtí strážníci často řeší i kuriózní odchyty zvířat

Foto: Město Luhačovice
LUHAČOVICE – Dvojice německých ovčáků, had nebo stádo skotu. K takovým a podobným odchytům zvířat vyjížděli v uplynulých týdnech strážníci Městské policie Luhačovice. Podobné případy často vyžadují ze strany strážníků individuální odbornost.

K nejčastějším odchytům patří většinou psi, někdy různé druhy ptáků včetně papoušků, sov či dravců. Občas nám občané oznámí i různé druhy lesní zvěře, jako jsou například srny nebo zajíci zaběhlí do ulic města nebo v okrajové části zraněni od dopravního prostředku,“ přibližuje velitel Městské policie Luhačovice Michal Zámečník.

Mezi kuriózní případy patří odchyty hadů, skotu, koní, koz nebo ovcí. V případě nalezených psů se většinou podaří je obratem předat majiteli. Zdravé, volně žijící jedince drobných savců a ptáků vrací strážníci zpět do přírody, poraněné opeřence předávají k ošetření do záchranné stanice a lesní zvěř nejbližšímu uživateli honitby.

Každá nahlášená událost vyžaduje jiný pracovní postup. Strážníkům hodně pomohl zákon, který nařizuje označení psů mikročipem.

Od té chvíle došlo k výraznému snížení počtu odchycených jedinců, částečně se zlepšila i morálka jejich majitelů na katastru města. Řádná péče majitelů o svá zvířata by měla být samozřejmostí a zároveň správnou prevenci proti zatoulání,“ připomíná velitel. 

Všichni strážníci jsou na odchyt a prvotní péči o nalezence vyškoleni a mají osvědčení o odborné způsobilosti. „Zájem o tuto unikátní a někdy zároveň složitou službu jen potvrzuje, že naši strážníci svou práci odvádějí velmi dobře,“ uzavírá Michal Zámečník.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x